Hryzák v premiére s "céčkom" na hrudi a dvoma gólmi

Ivan Hryzák je nový kapitán slovenskej reprezentácie. Premiéru s céčkom na hrudi absolvoval cez víkend v zápasoch proti Čechom. Vyšla mu výborne, v prvom zápase bol jedným z hlavných strojcov obratu z 0:4 na 5:4, keď strelil dva góly.

Slováci sa prezentovali v Žiline dobrými výkonmi, zarezonovala najmä ich otočka v prvom zápase, keď zvrátili stav 0:4. "V prvom zápase nám ušiel úvod, dostali sme smoliarske góly, ale v polovici zápasu sa to zlomilo. Podarilo sa nám niečo, čo som ja osobne ešte asi nezažil. Za 15 minút otočiť zápas, za to som veľmi rád. Využili sme presilovky, čo bolo výborné. Druhý zápas bol podobný, prvá tretina nám úplne ušla, nám chýbal krok v každom súboji. Potom sme ožili a podarilo sa nám vyeskalovať výkon, otočili sme zápas. V nájazdoch nám to už ušlo, ale to je vždy vabank," povedal Hryzák.

Obe stretnutia sa hrali vo vysokom tempe, nechýbali v nich ani emócie. "Tempo bolo výborné vo všetkých zápasoch. Škoda tých prvých tretín, ale inak to bolo na vysokej úrovni, súper bol kvalitný. Všetci gradujú formu, myslím si, že aj pre diváka to boli dobré zápasy. Nechýbali ani emócie, to k tomu patrí."

Hryzák viedol v týchto dueloch slovenský výber ako kapitán, toto rozhodnutie učinil tréner Rampáček. "Bolo to niečo nové. Aj v klube som sa dostal do rovnakej situácie počas sezóny. Plnil som veci ako som vedel a snažil som sa s tým vysporiadať."

V zápasoch siahlo množstvo hráčov na dno síl, bojovali, dreli. Nie každý sa presadil, ale Hryzák bol s ich prístupom spokojný: "Každý spravil maximum. Každý sa chce dostať do konečnej nominácie, preto je dobré, že sa vytvára konkurenčné prostredie. Myslím si, že všetci nechali na ihrisku všetko a každý plnil to, čo po nich chceli tréneri."

Už o mesiac a pol sa reprezentácia stretne na sústredení v Žiline, potom ju čaká turnaj v Plzni. "Je to veľmi rýchle a je to veľmi skoro. Ale každý graduje formu na play off. Ale treba si aj oddýchnuť, bola náročná jeseň. Musí sa každý k tomu postaviť ako najlepšie vie," uzavrel Hryzák.