Rampáčka potešila pripravenosť hráčov, do Plzne pôjdeme so zmenami

S trénerom Slovenska Milanom Rampáčkom sme sa porozprávali po víkendových zápasoch reprezentácie.

Ako hodnotíte uplynulý víkend?
"Veľmi ma teší, že mužstvo ukázalo tvár. V ťažkých momentoch sme nerobili paniku, nezložili sme a oba zápasy sme doviedli do predĺženia resp. nájazdov. Ale najviac ma teší, že sme začali fungovať aj v kabíne, lebo na uplynulých zrazoch to bolo "poskupinkované" po tímoch. Teraz sa to spojilo a možno aj preto sme zápasy zvládli."

Čo vás najviac potešilo?
"Že sú chalani výborne fyzicky pripravení, že dokázali udržať 45 minút vysoké tempo a niekto nevyhorel. nenašiel sa jednotlivec, ktorý by ma vyslovene sklamal. Všetci boli na jednej úrovni. Rozdieloví hráči dávali góly, ale od nich sa to čaká. Ale viacero hráčov robili tzv. čiernu robotu a ja ju vidím a vážim si to."

Ktorí z hráčov vám najviac zamotal hlavu?
"Myslím, že všetci. U mňa nemal nikto isté miesto, ale teraz si viem predstaviť spolu niektoré dvojice a to aj v obrane. Ale na druhej strane ich nechcem vychvaľovať, lebo tam bolo veľmi veľa chýb a tie musíme odstrániť, aby sme sa posunuli ďalej."

Na konci januára vás čaká ďalší tréningový kemp, na čo sa na ňom zameriate?
"Už sa budeme pripravovať a skladať dvojice na presilovky a oslabovky, nacvičíme si aj systémové veci, lebo niektorým to nešlo a nehrávajú to vo svojich tímoch, ale na to si musia zvyknúť."  

Zmení sa káder Slovenska na februárový turnaj do Plzne?
"Už teraz v Žiline boli v tíme U23 hráči, ktorí zahrali veľmi dobre a určite ich pozvem do Plzne. Ukázali, že sú hodní byť v A-mužstve. Nejaké mená vymeníme, máme aj nejaké, ktoré sa nepredstavili v Žiline."