Superpohár sa vydaril, šťastie sedelo na strane Kertu

V zápase o Československý Superpohár viedla Považská Bystrica 3:0, no neudržala náskok a napokon odchádzali jej hráči zo zápasu sklamaní.

Slovenský majster prehral 3:4 po predĺžení a ako prvý z víťazov SHbE nevyužil v Superpohári domáce prostredie. "Boli to nervy. Priebeh zápasu nám nehral do karát, prehrávali sme 0:3, ale tie góly sme domácim darovali. Na druhej strane trestali naše chyby. Potom sme urobili nejaké zmeny a povedali sme si, čo musíme zmeniť. Všetko nám v útoku dlho trvalo a boli sme málo efektívni. To sa nám podarilo zmeniť, gól na 3:1 nám pomohol. Domácich sme potom zatlačili, dali sme druhý gól a na začiatku tretej tretiny sme vyrovnali. V závere sa čakalo, kto rozhodne, ale prišlo vylúčenie od nás. Prečkali sme to najhoršie čo sme mohli, domáci boli v presilovkách nepríjemní, ale silou vôle sme to zvládli. bol to šťastný gól, ale to k tomu patrí. Za to, že sme zápas nevzdali, sme si to zaslúžili. Ale poďakovanie patrí hráčom domácich a aj fanúšikom. Verím, že diváci, ktorí zápas sledovali, neľutovali," povedal pre klubový kanál na youtube P. Bystrice tréner Pražanov David Kuna.

Tréner Protefu Roman Bujdák bol samozrejme smutnejší: "Divákom sa to páčilo, zápas bol dobrý, ale mne sa to ťažko hodnotí. V ťažkých zápasoch rozhodujú maličkosti. S nami sa to viezlo keď dali oni gól na 3:1. V takýchto zápasoch musia byť hráči sústredení 45 minút, my sme sa o tom presvedčili. Zápas ma osobne ničím neprekvapil, ale koncentrácia nebola ideálna. Ale máme z toho dobrý pocit."

Za najlepšieho hráča domácich vyhlásili Lukáša Bednára. "Boli sme v prvej tretine lepší, druhú sme prestali hrať, robili sme chyby. Tam sa zlomil zápas. Škoda, lebo vyhrávať 3:0 a prehrať, to mrzí. Súper hral to, čo sme predpokladali, náš tréner to mal dobre naštudované. My sme sa aj v lige pripravovali takticky na tohto súpera. Škoda," povedal útočník Považanov.

Hralo sa vo výbornej atmosfére, Považania pred zápasom predstavili novú klubovú hymnu. Bednár k tomu uviedol: "Atmosféra je u nás vždy špeciálna, toto nám môžu závidieť aj v Prahe. Hymna je 
výborná, som rád, že nejakú konečne máme."

Hráčov úradujúceho majstra teraz opäť čaká liga, v sobotu sa predstavia na ihrisku Košíc. "Musíme teraz zbierať body v lige a to počas celej jesene," uzavrel Bednár.