Divočina v Poprade napokon s lepším koncom pre domácich

Najviac gólov v 1. kole SHbE mužov padlo v Poprade, diváci ich videli až dvanásť.

Lepšie to napokon dopadlo pre domácich Pirátov, ktorí prehrávali 1:3 a potom aj 3:5, no potom v rozmedzí 10 minút nastrieľali súperovi 4 góly a tešili sa z triumfu 7:5. "Nečakal som to. Košice prišli v oklieštenej zostave, no trestali každú našu chybu. Po prvej tretine bolo skóre 1:3, ale niečo sme si v šatni povedali a chvalabohu sa nám to podarilo otočiť," povedal Dávid Reľovský, ktorý v stretnutí strelil dva góly a pridal aj asistenciu.

Pred sezónou sa oba tímy stretli aj v prípravnom dueli v Košiciach, hostia zvíťazili 6:5 po nájazdoch. Takže aj tento zápas bol bohatý na góly. "Ale nemyslím si, že by nám ten zápas v príprave v niečom pomohol. Oba tímy vtedy dali šancu aj mladším hracom a zostava bola dosť obmenená oproti tej, ktorá nastupuje v extralige," poznamenal Reľovský.

Tri body na úvod však Pirátom zdvihli náladu a trúfajú si na ďalšie: "Našim cieľom je dostať sa do play off z čo najlepšej pozície. A potom sa uvidí," podotkol 25-ročný útočník.

Už tento piatok sa Poprad predstaví opäť doma, keď privíta bratislavský Ružinov. "Súper oproti minulej sezóne obmenil káder, bude to náročný zápas. Ale verím, že body zostanú doma," uzavrel Reľovský.