Mikulčík pred štartom MS: Pocity sú fajn

Slovenskí hokejbalisti nad 35 rokov už odleteli do dejiska MS v kategórii Masters, my sme sa ešte pred odletom porozprávali s obrancom Mariánom Mikulčíkom.

Náš výber si pred šampionátom veľa tréningov neužil, no Mikulčík verí, že tím dokáže veľa: "Pocity mám fajn. Neboli sme síce spolu veľa, ale myslím si, že to bude dobré. Musíme ísť od zápasu k zápasu a skromne. Uvidíme ako to vypáli, ale každý určite chce len to najviac a vyhrať turnaj."

O tom, že pôjde o naozaj mimoriadne ťažký turnaj, svedčí prísna veková kategória. Veľa hráčov nad 35 rokov ešte hrá na vrcholnej úrovni a najmä zámorské výbery budú mať v Buffale veľkú silu. "Myslím si, že to sú skôr mužské majstrovstvá. USA aj Kanada budú mať určite skvelé výbery. Sú doma a budú chcieť medailu," dodal Mikulčík.

Skúsený obranca si počas leta dával tréningové dávky aj navyše, keďže okrem prípravy na novú sezónu prišla možnosť reprezentovať. "Pripravoval som sa, nakoľko sa začne aj sezóna, takže musím byť pripravený čo najlepšie."

A na čo sa v Amerika teší najviac? "Idem do USA premiérovo, tak si to tam chcem užiť aj po hokejbalovej stránke, ale aj mimo ihriska. Teším sa asi na všetko," uzavrel Mikulčík.