Dvadsiatka potešila prístupom, Salajka: Posunuli sme sa (FOTO)

Slovenskí reprezentanti do 20 rokov majú za sebou druhý zraz pod novým vedením.

 

Zatiaľ čo tréner výberu Michal Salajka nebol po prvom zraze úplne spokojný, teraz svojich zverencov pochválil: "Tentokrát musím vyjadriť veľkú spokojnosť s chalanmi. S tým ako pracovali, ako plnili naše pokyny, ako ukázali snahu a bili sa o svoje miesta. Bolo to výkonnostne úplne iné ako na prvom zraze v Trnave."

Vedenie reprezentácie si tentoraz zvolili za dejisko sústredenia v Žiline: "Chalani v Trnave zo seba ukázali 50 percent svojho potenciálu, no v Žiline to bolo už 75 percent. A bolo vidieť, že nemajú byť z čoho nervózni a že od nich chcem len maximálny výkon. Dovolím si tvrdiť, že ak budú chalani pracovať tak ako počas uplynulého víkendu, tak budeme na MS pripravení ako nikdy. Môj celý realizačný tím pre to robí maximum a to isté chceme od hráčov. A mňa len teší, že majú chuť nám to vrátiť."

Kormidelník SR tiež vyzdvihol prácu brankárov a najmä ich trénera Ľubora Komendu: "Odovzdáva pre brankárov všetko zo seba a pripravil im naozaj dobrú tréningovú jednotku. A toto sú veci, ktoré nás všetkých posúvajú. Brankári mali ťažký zraz, no ukázali svoje kvality a za to im patrí pochvala."

Ďalší zraz si realizačný tím naplánoval  na koniec februára. "Mal by byť 26. opäť v Žiline, no už teraz viem, že bude ťažké zloziť nomináciu na tento zraz. Ale to je to, čo ma teší, lebo je z čoho vyberať," uzavrel Salajka.