Válekovi to na východe "páli": Tatranský vzduch robí svoje

Útočník Skalice Richard Válek sa cez víkendy blysol dvoma gólmi.

Kanonier Hokejmarketu skóroval dvakrát na ihrisku Spišskej Belej, dva góly dal aj o deň neskôr v Poprade. Ono to prekvapenie ani veľmi nie je, Válek totiž tripy na východ musí priam zbožňovať. Ešte v drese Jokeritu strelil hetrik vo Svidníku a dva góly v Kežmarku. Potom už ako hráč Skalice dal v sezóne 2017/2018 dva góly v Košiciach, jeden vo Svidníku a o rok neskôr opäť vo Svidníku zažiaril dvoma gólmi. Teraz si túto štatistiku vylepšil aj v ďalších mestách na východe republiky. "Je to tak, keď si premietnem, dával som góly vždy aj v Kežmarku aj vo Svidníku. Je tam dobrá energia, vždy sa tam dobre cítim a najmä sa vždy dobre vyspím. Podtatranský vzduch má svoje čaro. A to je hlavne o tom spánku. Ak sa človek vyspí, dá si dobrú rozcvičku a hneď na začiatku trebárs vyhrá súboj, alebo dá dobrú prihrávku, tak to potom ide ľahšie," povedal Válek.

Sobotný zápas v Spišskej Belej však nebol zo strany Skalice ideálny, práve Válek minútu a pol pred koncom strhol vedenie na stranu hostí. "Bolo to veľké trápenie. My sme nedali góly, z brankára sme urobili reprezentanta. Mali sme množstvo šancí, my sme sa natrápili na gól. Ale nezložili sme sa a otočili sme skóre. Ak by sme prehrali, tak asi zaslúžene, lebo bez gólov sa nedá vyhrať, ale šťastena sa priklonila k nám," dodal Válek.

V Poprade to bolo už inak. Hokejmarket sa ujal vedenia po 25 sekundách po góle Kalužu. "Bol to veľmi dôležitý moment. Nepustili sme ich tým pádom do trháku. Aj preto sme asi vyhrali, lebo my keď dáme prvý gól, tak úplne inak fungujeme, lepí sa nám to na hokejky a odráža sa to k nám," myslí si Válek.

Pred zápasom však aj samotní Skaličania čakali, ako môže zápas vyzerať. Válek vzápätí prezradil možnú komplikáciu, ku ktorej však nedošlo: "My sme mali zaujímavý večer, lebo obranca Martin Miklík s nami absolvoval vôbec prvý výjazd na východ republiky, takže sme si to užili, ale nám pomohlo aj to, že sa domácim vyfauloval Libor Teplický. Prvá tretina z našej strany nebola oslnivá, ale potom sme hrali náš skalický hokejbal. Ustáli sme oslabenie o dvoch hráčov, skúsenosťami sme potom zápas udržali."

Zdá sa, že vicemajstrovi už klapla spolupráca vo formáciách, nové posily sa už s tímom zohrali: "Začiatok sezóny bol rozpačitý, ale už sa nám chytili posily a tento zápas ukázal pravé svetlo nášho tímu. Týmto zápasom sa snáď odrazíme."

Skaličania teraz majú dva týždne voľna, keďže budúco týždňový zápas si predohrali. "Musíme dobre potrénovať. Máme aj nejaké zranenia, možno to pomôže. Ale musíme sa dať ešte kondične trochu do poriadku. A potom chceme potvrdiť tento šesťbodový víkend. Ak to nedokážeme, potom budeme vedieť povedať, či nám pauza pomohla, alebo nie," uzavrel Válek.