Novým prezidentom SHbÚ sa stal Boris Valábik

Borisa Valábika zvolili za nového prezidenta Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ).

Bývalý hokejový reprezentant vystriedal na tejto pozícii Jozefa Stümpela, ktorý sa vzdal funkcie v januári tohto roka. Na nedeľnej Rade SHbÚ v Pruskom zvolili delegáti aj ďalších kandidátov do rôznych funkcií a do výkonného výboru.

Novým generálnym sekretárom SHbÚ sa stal Miroslav Dragun, viceprezidentom Marián Hambálek. Výkonný výbor tvoria okrem prezidenta a viceprezidenta aj predsedovia jednotlivých komisií. Športovo-technickú komisiu povedie Jaroslav Mihal, trénersko-metodickú Ľubomír Liška, rozhodcovskú Marek Kralovič, komisiu mládeže Ondrej Buday a marketingovú Michal Runák. Po prvý raz bude mať výkonný výbor deväťčlenné zastúpenie, bude v ňom aj zástupca komisie športovcov Dominik Vároš a predsedníčka komisie rozvoja Diana Kosová.

Novým predsedom Disciplinárnej komisie sa stal Matej Pleško, podpredsedom Marián Valachovič. Predsedom odvolacej komisie  je Maroš Hric, podpredsedom Juraj Alföldy. Šéfom komory pre riešenie sporov sa stal Lukáš Slavík. Predsedom revíznej komisie je naďalej Marián Giba.