Gól, ktorý mal prísť skôr

Slovenky podľahli vo svojom prvom zápase Češkám 1:3, no ich hra nebola zlá. Gólovo sa však vďaka Šulíkovej presadili až v závere zápasu.

Slovenky držali s Češkami krok veľmi dlho, no napokon podľahli 1:3. "Ťažko sa to hodnotí, boli sme rozhádzaní pre viaceré organizačné nedostatky. Dievčatá zle začali, niektoré hrali svoj prvý šampionát a bolo to cítiť. Češky boli lepšie, ale v hre 5 na  5 to nebolo zlé. Ale dostali sme tri góly v oslabení. Bojovali sme až do konca zápasu, ale dali sme už len jeden gól," zhodnotil duel tréner Hambálek.

Tréner Sloveniek však našiel aj pozitíva: "Dievčatá som aj pochváli, nie som úplne nespokojný. Ale opakujem sa, mali sme veľa debutantiek. Zachytala nás dobre brankárka. Sklamaný som z  hry dopredu, najmä prechod musíme zlepšiť a rovnako aj hru v oslabovkách."

Za stavu 0:1 išla na bránku útočníčka Vršková, ale nájazd nepremenila. Tento gól by Slovenkám určite emočne pomohol. "My sme potrebovali dať gól skôr. Hrali sme trpezlivo, no nepadlo nám to. Nechceme sa na nič vyhovárať. Nerobíme z toho tragédiu, ale zajtra máme ďalšieho ťažkého súpera. Systém turnaja je taký, bojujeme o prvú štvorku a  potom prakticky budeme hrať odznova," uzavrel tréner.