Všetky akcie v pôvodnom termíne zrušené, nádej však žije

Medzinárodná hokejbalová federácia ISBHF v piatok rozhodla o osude vrcholných medzinárodných akcií juniorov a Masters, ktoré sa mali konať tento rok.

ISBHF rozhodla pre pretrvávajúce problémy s pandémiou koronavírusu, že sa všetky akcie v pôvodných termínoch neuskutočnia. Podľa slov prezidenta ISBHF Georgea Gortsosa však žije nádej, že sa MS uskutočnia v iných termínoch.

MS Masters mužov a žien sa v Českých Budějoviciach mali konať od 16. do 20. júna 2021, ale v tomto termíne sa neuskutočnia. ISBHF zvažuje možnosť usporiadať akciu v od 8. do 12. septembra 2021. Ale iba v prípade, ako to epidemiologická situácia na celom svete dovolí. Miesto konania bude upresnené.

Ani MS juniorov do 20 a 18 rokov sa v pôvodnom termíne od 22. do 27. júna 2021 vo švajčiarskych mestách Visp a Raron neuskutočnia. Ani vo Švajčiarsku nie je situácia s COVIDOM-19 priaznivá a ISBHF zvažuje, že by sa šampionát mohol uskutočniť v alternatívnom mieste koncom júla, alebo začiatkom augusta. Rozhodnúť by sa malo do 30 dní. Vedenie federácie dovtedy zostane v kontakte s organizátormi vo Vispe a Rarone a bude situáciu sledovať.

MS junioriek U20 a juniorov U16, ktoré mala hostiť od 1. do 4. júna Žilina, sa tiež v plánovanom termíne neuskutočnia. ISBHF zvažuje možnosť usporiadať akciu koncom júla, alebo začiatkom augusta srpna 2021 v Žiline, alebo inde na Slovensku, pokiaľ to pandemická situácia dovolí. Konečné rozhodnutie padne v najbližších týždňoch.

„Bezpečnosť a zdravie všetkých účastníkov, organizátorov, rodín a priateľov sú pre nás najvyššou prioritou. V mene ISBHF by sme radi poďakovali všetkým za ich trpezlivosť a podporu pri pokračovaniach smerovania hokejbalu a hľadaní ciest k organizácii hokejbalových akcií v tomto období neistoty,“ uviedol šéf ISBHF.