Svidník s takmer novým kádrom, cieľom je stabilizácia klubu

Najväčšou novinkou v kádri Svidníka je veľká obnova kádra.

V mužstve je množstvo nových mien, veľa hráčov ešte nemá extraligové skúsenosti. "Čo sa týka zmien v kádri, tak ich máme asi najviac zo všetkých mužstiev v lige. Máme asi 80% percent nových hráčov," povedal tréner Rastislav Holečko.

Najviac utrpel Svidník odchodom elitnej formácie v zložení Ladislav Sabol, Martin Džupina, Branislav Štefan, Martin Raschman a Filip Oščipovský. Všetci budú obliekať dres Vranova. "Týmto chlapcom sa treba poďakovať, urobili kvantum roboty pre svidnícky hokejbal. Ale musím povedať, že aktuálny prvý útok nemáme o nič horší. Máme nových špílmachrov a myslím si, že Svidník bude mať tri vyrovnané útoky. Máme strelca Ondriu a Jakuba Baláža, ktorý už vo Svidníku hral. Obaja sa v prípravnom zápase proti SR 20 ukázali v dobrom svetle, rovnako aj Jaroslav Šiňanský," dodal Holečko.

Rovnako ako niektoré iné kluby začali vo Svidníku s prípravou v polovici augusta. "Mali sme sústredenie vo Svidníku a potom sme od prvého septembrového týždňa dvakrát do týždňa trénovali na ihrisku. V novej sezóne chceme najmä zastabilizovať mužstvo a sám som v očakávaní, aké výkony budeme predvádzať. Ale som optimista, vyzerá to celkom sľubne, ak budú chalani chodiť. Nechceme byť určite poslední a pobijeme sa o body. Hrali sme zatiaľ iba jeden zápas, ale chalani drú a to ma teší," skonštatoval tréner Lionu a dodal: "Nechceme byť fackovací panáčik."

Vo Svidníku si v tejto sezóne zahrajú tri derby zápasy. Okrem Lionu je v lige Vranov, Košice a Kežmarok, čo s nevôľou vnímajú na západe Slovenska. Predtým však volali po tímoch z východu, ktoré v lige chýbali. Holečko sa neobáva, že by pre pretlak klubov v tejto časti Slovenska mohla nastať situácia ako v Turci, kde skončila Diaková i Martin. "Myslím si, že určite to tu takto nedopadne. Ja budem hovoriť hlavne o nás, prihlásili sme do ligy aj výber U12 a máme hráčov okolo 21 až 23 rokov. Robíme to teda v dlhodobejšom horizonte. Vranov má tiež mládež, rovnako aj Košice a predtým aj Kežmarok. Takýto koniec ako v Turci tu nehrozí. Na to, že tu funguje len jedna mestská liga som prekvapený, že dokážeme vyskladať štyri mužstvá v extralige. A čo sa týka námietok, že sú až štyri mužstvá z východu, máme to rovnako ďaleko na západ ako oni k nám. Je to Slovenská hokejbalová extraliga a je pre všetkých," uzavrel Holečko.