Vrútky v nezmenenej zostave a s nezmenenými ambíciami

V ďalšom článku zo série predštartových materiálov z kuchýň jednotlivých tímov SHbE mužov sme sa venovali Komete Vrútky.

Vo Vrútkach majú za sebou hektickú sezónu. V klube sa venovali predovšetkých dostavbe ihriska a položeniu plastového povrchu, výsledky išli tak trochu bokom. Napriek tomu sa Kometa dostala až do semifinále play off, v ňom nestačila na LG Bratislava. Tím vo vyraďovačke viedol zo striedačky Jozef Ďuris, do novej sezóny však zatiaľ mužstvo nepovedie. "My sme sa po poslednom zápase uplynulej sezóny rozišli v dobrom. Zatiaľ to budeme ťahať ja a Maťo Lihan, ale máme niečo rozpracované. Maťo Kolčák potreboval oddych, preto sme mu vyhoveli. Ale otázka trénera na jarnú časť zostáva otvorená. Ako to bude, to je ešte vo hviezdach. Ale v prípade Jozefa Ďurisa boli spokojné obe strany," naznačil útočník Branislav Hlaváč.

Príprava vo Vrútkach bola krátka, mužstvo sa pred ligou stretlo po prvý raz len tento týždeň, podobný scenár sa však očakával aj pri iných  extraligistoch. "Hrávali sme po skončení ligy aj Inline, futbal, stretávali sme sa. Ale oficiálne sme mali prvý tréning v stredu. Chalani absolvovali aj nejaké turnaje. Nebolo toho veľa, ale prestávka bola naozaj krátka. Prípravný zápas neplánujeme, naskočíme rovno do súťaže," pokračoval Hlaváč. 


V kádri veľa zmien nenastalo, v tíme skončil Rudzan, či Hlatký, Kometu posilnil na brankárskom poste Patrik Richter a mladý odchovanec klubu, obranca Kristián Šarluška. Klub by mohol mať záujem aj o hráčov Martina, mnohí z nich sú stále voľní a boli by rozhodne posilami. "My sme ani aktivitu na posilnenie kádra nevyvíjali. Čo sa týka Martinčanov, bola medzi nami veľká rivalita, ale pomery sa zmenili, chalani dospeli na mužov. Ale to je na nich. Dvere majú otvorené, aj chalani z Martina, ktorí už sú u nás možno pritlačia a uvidíme. Samozrejme, boli by sme radi, ale nechceme tlačiť na pílu," vysvetlil Hlaváč. 

Okrem kádra zostali pred novou sezónou nezmenené ani ambície tímu. "Pre nás je samozrejmosť postúpiť do play off. Aj keď ostatné tímy majú kvalitu. Ale káder zostal nezmenený, veríme jeden druhému, máme na čom stavať. Nám príchod Joža Ďurisa veľmi pomohol, ak by k nám prišiel skôr, bohvie ako by to vyzeralo. Odohrali sme dobré zápasy a to aj tie, v ktorých hral napokon výsledok v prospech súpera. Chceme určite skončiť do štvrtého miesta, to je náš prvý cieľ."

V premiére novej sezóny by mali Vrútočania nastúpiť na ihrisku nováčika vo Vranove, je však pravdepodobné, že sa tento zápas preloží. "Náš obranca Tomáš Vidlár má z piatka na sobotu svadbu, takže zdravý rozum nám káže tento duel odložiť, najmä kvôli cestovaniu. Chceli by sme tento zápas odohrať v rámci tretieho kola, ten víkend hráme aj vo Svidníku," dodal na záver Hlaváč.