Kukučka vníma LG ako silného súpera, o oslavách tiulu má kabína zakázané rozprávať

Tomáš Kukučka je pilierom defenzívy PROTEF-u Považská Bystrica už niekoľko rokov. Aj preto tento skúsený zadák vie, že vedenie 2:0 vo finálovej sérii nemusí nič znamenať.

Hoci majú Považania blízko k titulu, na majstrovské oslavy nemyslia. "Určite nie. Aj v kabíne sme sa dohodli, že sa o takom niečom nebudeme rozprávať. Vedieme síce 2:0, ale nič to nemení na tom, že ideme do zápasu naplno koncentrovaní. Každý z nás má nejakú povinnosť a nikto nerozmýšľa nad tým, že ideme oslavovať. Príde k nám súper, ktorý je silný a my sa musíme pripraviť na všetko," povedal Kukučka.

V roku 2018 už Považania boli v play off s LG v rovnakej pozícii, viedli 2:0, no sériu napokon stratili. Aj preto skúsený obranca zdôraznil: "Každé domáce mužstvo je na svojom ihrisku silné, ale tak ako sme my prekvapili LG u nich, tak sa to isté môže stať nám. Zápasy sú podľa mňa stále otvorené. My to budeme chcieť ukočiť a oni predĺžiť."

Na zverencoch Simona Tesku je však po zápasoch 1. kola play off vidieť, že sú koncentrovaní od prvej do poslednej sekundy. Vyťažili z toho aj v semifinále proti Skalici. "My sme mentálne nastavení tak, že každý hráč má svoju prácu a bojujeme jeden za druhého. V Košiciach sme v prvom zápase play off pristúpili ku hre laxne, potom sme po jednom sedení zomkli, niečo sme si povedali. Máme hráčov, ktorí nemajú titul a veľmi po ňom túžia a máme aj hráčov, ktorí budú končiť. A preto do toho dávame všetko a jeden druhému chceme dopriať. Hráme za jeden tím a nepozeráme sa na to, že niekto je z Kežmarku a niekto z Považskej Bystrice," dodal Kukučka.

Obranca Považanov naznačil, že je sila tímu je znásobená aj preto, že sú v ňom hráči, ktorí ešte nemajú titul a ženie ich vpred túžba získať ho: "Presne tak. Je to ako keď si niekto kúpi auto a chce si ho vyskladať z najkvalitnejších komponentov. Máme ´cezpolných´ aj domácich hráčov, ale sme jedna partia a každého sme prijali medzi sdeba. Ide o to, že sme všetci nastavení tak, že hráme za Považskú Bystricu a robíme pre to všetko, aby sme uspeli."

Na záver nášho rozhovoru nám Kukučka naznačil, že zápasy tejto finálovej série budú nielen pre neho, ale aj pre ďalších hráčov, poslednými v extralige. "Určite je nás viac, ktorí máme odohraté niekoľko rokov v extralige. Máme v tíme mladších hráčov, ktorí sú rýchlejší a odchodom niekoľkých starších napríklad môžu zrýchliť našu hru. Zatiaľ je to teda z mojej strany také, že sa asi treba pozerať iným smerom. Ale momentálne som nastavený tak, že to chcem dohrať so všetkým, čo k tomu patrí, súťaž ma pohltila, žijem ňou doma, aj v práci."