Mikulčík má jasný odkaz, sériu chce dostať naspäť do hlavného mesta

Hokejbalisti LG Bratislava ťahali od novembra šnúru víťazstiev, prerušili im ju až hráči Považskej Bystrice vo finále play off. A to hneď dvakrát za sebou. Obranca Bratislavčanov Marián Mikulčík však verí, že sa zopakuje scenár zo sezóny 2017/2018. 

Vtedy ste tiež prehrávali v semifinále 0:2, ale situácia bola iná v tom, že ste prehry utrpeli u súpera a išli ste domov. Teraz je však situácia iná. Ste  napriek tomu optimisti?
"Ja verím, že to tak bude aj teraz. Chceme sa vrátiť do Bratislavy a rozdať si to v piatom zápase." 

Ťahali ste dlhú šnúru bez prehry, nezamávali víkendové výsledky psychikou kabíny?
"Áno, boli sme naladení na víťaznej vlne, ale nemyslím si, že by to s nami zamávalo. Na to sme tam my starší hráči, aby sme pomohli mladším naladiť sa. V Považskej Bystrici musíme šliapať ako hodinky, lebo to môže byť náš posledný zápas v sezóne. A ako som už povedal, chceme sa vrátiť do Bratislavy."

Čo rozhodlo o vašich prehrách?
"V sobotu rozhodlo to, že sme nevyužili na konci zápasu presilovku 5 na 3 a potom prišli nejaké individuálne chyby. V nedeľu sme si neustrážili dvojgólový náskok a chybami sme dostali súpera na koňa. A potom sme neustrážili Paťa Svitanu a tým sme zápas stratili."

Chýbali vám aj góly Adama Fumača, ktorému sa dovtedy strelecky darilo, no vo finále je zatiaľ bez bodu?
"Veríme všetci, že to prelomí. Adam je šikovný a kvalitný hráč. Padalo mu to, teraz nie, ale ja dúfam, že jeho čas príde v Považskej Bytsrici, a že ukáže, aký je snajper." 

Vy ste známy ako emotívny hráč, napokon aj váš gól v druhom zápase to ukázal. Viete svojou hrou a emóciami strhnúť divákov i spoluhráčov, užívate si finále? 
"Preto to robím a preto milujem tento šport. Keď človek vidí, ako sa fanúšikovia tešia z gólu spolu s vami, tak to je paráda. Pre tieto momenty sa to oplatí robiť."

Musíte pred zápasmi v Považskej Bytrici niečo zmeniť?
"Nemyslím si to. My sme nehrali zlý hokejbal ani v sobotu, ani v nedeľu. Musíme robiť čo najmenej chýb a hrať zo zabezpečenej obrany. A ak už máme šancu, musíme ju premeniť. Považania to tak robili a trestali každú našu chybu. Verím, že nám štastie bude priať."

FOTO: Zdenko Vlkovič - ( IG a FB : zvfoto_photography )