Müller pred semifinále: "Teraz nám začína pravé play off"

Hokejbalisti LG Bratislava si užili týždeň voľna a pomaly sa chystajú na svojho semifinálového súpera z Vrútok. Obranca Ján Müller očakáva, že v sérii jeden druhému nič nedaruje.

Po triumfe v základnej časti ste cez Svidník prešli ako nôž maslom, prekvapil aj vás taký ľahký priebeh?
"So Svidníkom sme sa stretli tri kolá pred koncom základnej časti, takže sme približne vedeli, ako je na tom náš súper. Podceniť sme sa ho však nehodlali a preto sme zaslúžene postúpili. Napriek tomu sme takúto jasnú záležitosť možno ani sami neočakávali. Treba ale zložiť poklonu Svidníku, že napriek šírke kádra sa rozhodli hrať a po reštarte pokračovali v sezóne." 

Na súpera ste čakali najdlhšie zo všetkých štyroch štvrťfinalistov, čo vraví kabína na to, že nastúpite proti Vrútkam?
"Myslím, že je jedno, či by to bola Nitra, alebo Vrútky. Napokon, odohrali veľmi vyrovnanú sériu na päť zápasov a my sme neriešili, koho by sme si viac priali. S Vrútkami sme sa zhodou okolností už tiež stretli po reštarte a až najbližšie dni ukážu, či nám táto skúsenosť pomôže."

Akého súpera čakáte po hernej stránke?
"Nám sa v podstate až teraz začína to pravé play off, kde sa ide na doraz a nikto si nič nedaruje. Vrútky sú presne prototypom takého súpera - bude sa hrať tvrdo, veľa behať a rozhodovať budú maličkosti. Nevieme sa už dočkať!"

V play off opäť tak ako počas dlhodobej časti žiari Fumač a celá vaša prvá päťka, no v tejto časti sezóny treba, aby sa pridali aj ďalší. Máte to na pamäti?
"Na súpiske máme veľa hráčov a každý vie, aká je jeho úloha. Naša prvá formácia je síce v každom zápase rozdielová, som však presvedčený, že každá naša päťka dokáže v dôležitom okamihu pomôcť. Hlavné je, aby sme góly nedostávali, verím, že my potom nejaké dáme. Treba vyzdvihnúť aj brankára Dubnického, ktorý chytá vo veľkej pohode a bude pre nás veľmi dôležitým mužom."

Začínate doma, bude to v sérii rozhodujúce?
"Či to bude rozhodujúce, zhodnotíme až po sérii, ale určite to vnímame ako výhodu. Preto sme v poslednom kole základnej časti chceli uspieť práve vo Vrútkach, aby sme mali túto výhodu voči každému súperovi."

Týždeň voľna ste využili aj na finále Západoslovenskej hokejbalovej ligy, v ktorom sa na jednej i druhej strane predstavilo mnoho hráčov LG. Zostali ste teda v zápasovom zaťažení. Padlo vám to vhod?
"Áno rozhodne, schuti sme si zahrali. Zápasy mali kvalitu a tradične skvelú atmosféru. Tým, že sa všetci navzájom poznáme, nič sme si nedarovali, každý chcel vyhrať. Veď kto by tie reči potom v kabíne počúval (úsmev). Teraz sme už ale opäť všetci na jednej lodi a budeme bojovať za spoločný cieľ."