Drgoňove sedemnástky posunuli Skalicu ďalej

Skaličania vo štvrťfinále vyradili Ružinov v najkratšom možnom čase a tešia sa na reprízu finále z uplynulej sezóny proti Považskej Bystrici.  

Favorita potrápili Ružinovčania len v prvom vzájomnom zápase, potom to už bola jasná záležitosť. "Postúpili sme určite zaslúžene," povedal pre hokejbal.sk Radovan Drgoň, útočník Skalice. 

O postupe rozhodli Záhoráci na ihrisku Ružinova po triumfe 2:0, oba góly dal práve Drgoň. Ten rozhodujúci padol v čase 17:17, skalický útočník nosí na drese číslo 17. "Tak toto som naozaj nevnímal, ale je super, že to takto vyšlo, mám z toho radosť." 

Napriek najlepšiemu gólovému zápisu v play off však Drgoň upozorňuje, že môže hrať lepšie. "Je to aj zásluha spoluhráčov. Nemyslím si, že môj výkon bol oslnivý, musím na sebe ešte veľa pracovať a bude to dobre. Ale som samozrejme veľmi rád, rád že som tento zápas rozhodol."

V ďalšom kole sa Hokejmarket stretne s Považskou Bystricou. Pôjde o reprízu finále z uplynulej sezóny. "Nemyslím si, že Považská Bystrica je favorit. Stretnú sa dva najlepšie tímy v extralige. Budú to ťažké zápasy, musíme sa na ne dobre prirpaviť najlepšie ako sa dá. Ja sa na zápasy veľmi teším," povedal Drgoň.

Na prípravu mala Skalica veľa času, keďže postúpila v najkratšom možnom čase. Séria Vrútok z Nitrou sa natiahla na päť zápasov, Záhoráci tak mali dva týždne voľna. "Dobre to vyšlo, lebo ja by som nehral, ak by sa hralo minulý víkend. Bol som odcestovaný, takže mi to prišlo vhod," vysvetlil Drgoň s úsmevom.