Svidník sa na LG teší napriek negatívnej sérii

Svidníčania sa počas celej sezóny trápia so zostavou, s LG majú navyše mimoriadne zlú vzájomnú bilanciu. Tréner Rastislav Holečko sa však napriek tomu spolu so svojimi zverencami na zápasy teší. 

Lion po prestávke zavinenej pandémiou koronavírusu výsledkami neohúril, no pred play off si verí. "Nastúpili sme do zápasov po dlhej dobe, dostali sme na dvojkolo ťažkých súperov. Nezvládli sme ho, výsledky boli zlé, ale na play off budeme pripravení," vyhlásil Holečko.

Naposledy Svidník zvíťazil nad LG v sezóne 2015/16, odvtedy ťahá dlhú šnúru prehier. Kto by si však myslel, že sa preto východniari na svojho súpera v 1. kole play off neteší, je na omyle. "Dostali sme jedno z najúspešnejších tímov v histórii extraligy. Je pravda, že je to dávno, čo sme LG zdolali, ale tešíme sa na zápasy s týmto mužstvom. Uvidíme ako to dopadne," dodal Holečko.

Rešpekt pred súperom vzápätí tréner Lionu zdôraznil ešte raz: "Zápasy s nimi máme veľmi radi. Play off je  nová súťaž a my chceme favoritovi sťažiť cestu."

Hokejbalisti spod Dukly sa počas sezóny trápili so zostavou, ktorú navyše deprimovali zranenia, ideálny stav kabíny nemá Holečko k dispozícii ani teraz. Ale jeho hráči chcú na ihrisku odovzdať všetko. "S kádrom sa trápime celú cezónu. Dohrávali sme zápasy deviati až dvanásti, bolo to pre hráčov veľké bremeno, nie je to dobré ani teraz. Ale na to sa nechceme vyhovárať. Favortia chceme potrápiť, tešíme sa. Máme skúsených hráčov, chceme uhrať dobré výsledky. Ale sme si vedomí, že LG je nielen favorit tejto série, ale aj celej súťaže," dodal kormidelník "levov".