Nitrania chcú Vrútočanom vrátiť vyradienie z vlaňajška

V tohtoročnom prvom kole play off sa stretnú dva tímy, ktoré spolu bojovali aj vo vlaňajšej vyraďovačke. Proti sebe sa opäť postavia Nitrania proti Vrútočanom.

"Kabína na to zareagovala pozitívne, nakoľko im máme čo vracať. Všetci z tímu sa na zápasy tešia, s Vrútkami si nikdy nič nedarujeme a každý zápas má svoj náboj a emócie," skonštatoval jeden z najskúsenejších hráčov Rytierov Anton Baláška.

Podľa Balášku bude séria veľmi vyrovnaná a rozhodnú maličkosti: "Obaja sa veľmi dobre poznáme, hrali sme proti sebe veľa zápasov, bude rozhodovať aktuálna forma a úspešný bude ten, kto sa lepšie vysporiada s teplým počasím počas zápasov. Samozrejme Vrútky majú menšiu výhodu, že začínajú doma, aj keď aj my v Nitre máme umelý povrch."

Nitrania sa špeciálne svojho súpera v týždni nepripravovali. "Tento týždeň sme absolvovali tri tréningy a všetci už myslíme na sobotňajší zápas."

Rytieri by na Kometu mohli vyrukovať v plnej sile, hoci zdravotný stav v tíme nie je úplne ideálny. "Máme nejakých zranených, tak uvidíme, či sa dajú dokopy v priebehu týždňa, máme tam aj nejaké pracovné povinnosti, takže uvidíme, ako sa to celé vyvinie. Dúfam však, že všetci spravia všetko pre to, aby sme mohli nastúpiť v plnej sile."

Nitrania cítia, že klub je po rokoch stabilizácie opäť pripravení útočiť na medailu, ale či je ten správny čas už teraz, to Baláška ešte nechcel definovať: "Poviem aj za chalanov, že všetci spravíme všetko pre to, aby sme postúpili. Ale rozhodne sa na ihrisku a tam si zaslúži postúpiť vždy lepšie mužstvo v danej sérii."

FOTO: Rastislav Búgel - najlepšie foto