Hojera odloženie MS neteší, Rampáčka s Longauerom áno

Spýtali sme sa reprezentačných trénerov Slovenska, ako vnímajú situáciu s preložením svetových šampionátov o jeden rok.

Medzinárodná hokejbalová federácia ISBHF  preložila všetky podujatia o jeden rok. minulý týždeň. Okrem posunutia šampionátov nechala v hre všetkých juniorských hráčov, ktorí mohli reprezentovať svoju krajinu v roku 2020. keďže nechala v hre všetky ročníky aké by mohli hrať v tomto roku.  Od roku 2022 už budú kategórie opäť podľa príslušných ročníkov.

MS U18 a U20 vo švajčiarských mestách Raron a Visp sa budú konať od 22. do 27. júna.  Šampionát do 16 rokov a do 20 rokov žien v Žiline sa odohrá od 1. do 4. júla a MS mužov a žien v júni 2022.

Marián Longauer, tréner SR U20: "V prom rade ma prekvapilo, že sa vôbec MS posunuli. Hlavne u mužov som neočakával, že by kvôli nim boli ochotní preložiť mládež. Ale premýšľal som nad tým, že pre chlapcov by to bolo nespravodlivé. V U20 by mohli hrať iba raz a som rád, že sa zachovali ročníky, ktoré budú môcť štartovať v roku 2021. My sme sa im totiž poctivo venovali a rysovala sa dobrá partia, ktorá by mohla zabojovať o popredné priečky. Zvíťazil zdravý rozum. Myslím si, že to bude len na dobro veci pre chlapcov. Niektorí dospejú, niektorí budú hrať len seniorskú extraligu. Predpokladám, že títo prídu na MS v ešte lepšom stave. S kolegom Stanom Libom máme viac času, tešíme sa na prácu s chlapcami. Verím, že ich na šampionát pripravíme tak, aby sme mohli bojovať o najcennejší kov."

Milan Rampáček, tréner SR U18: "Ja som túto informáciu prijal veľmi dobre, lebo na chalanov som si zvykol a som rád, že môžeme pokračovať. A to najmä preto, lebo zaostávame za Čechmi a keby boli MS teraz, veľa by sme toho nestihli a mohli by sme mať problém. Takže sa teším, že môžeme pokračovať, budeme potom konkurencieschopní."

Mojmír Hojer, tréner SR: "Moje pocity po rozhodnutí ISBHF nie sú najlepšie. Najmä preto, že reprezentačné opory budú o rok staršie a neviem, či budú mať dostatok motivácie zabojovať o MS 2022 a pripravovať sa na ne dve sezóny. "

Marián Hambálek, tréner žien a junioriek U20: "Sme radi, že tento ročník, ktorý  sme mali prirpavený, bude pokračovať. Máme dobrý kolektív a dievčatá si zaslúžia šancu a dosiahnuť  niečo v tomto veku. U žien to je ťažšie, mám podobný názor ako môj reprezentačný kolega mužov."