Liga by mohla odštartovať 6. júna, má to však háčik

Otvorenie vnútorných športovísk pre kluby a zväzy v rámci štvrtej fázy uvoľňovania opatrení v súvislosti s mimoriadnou situáciou v krajine dostalo do pozoru aj predstaviteľov Slovenskej hokejbalovej únie, najmä však predsedu Športovo-technickej komisie Jaroslava Mihala. 

Od dnešného dňa, teda stredy 20. mája, môžu byť na Slovensku otvorené vnútorné plavárne a športoviská pre organizované športové kluby. Predseda vlády SR Igor Matovič to v spoločnosti konzília odborníkov oznámil na pondelkovej tlačovej konferencii. Je to prvý signál pre obnovenie súťaže. "Súťaže sa zatiaľ nemôžu hrať a ak ich povolia, tak najskôr o dva týždne. Športovať sa môže vo vnútorných halách, ale nie hrať súťažné zápasy. Môže sa teda trénovať neobmedzene. O dva týždne sa hlavný hygienik SR vyjadrí aj na tému povolenia súťaží. Malo by sa tak stať v stredu 3. júna, čo znamená, že ak sa súťaže povolia, teoreticky by sme mohli začať hrať v sobotu 6. júna," uviedol predseda ŠTK. 

O tom, či sa však liga začne, rozhodnú kluby. "My túto variantu pripravíme, ale ja už dnes viem, že niektoré kluby nechcú sezónu dohrať. My s nimi rokujeme, sme v kontakte a vedia o tejto informácii. Všetko si rozhodnú teda kluby," povedal Mihal a dodal: "Štyri zápasy základnej časti sa pre regulárnosť súťaže musia dohrať, otázne je, ako bude prebiehať play off. Návrh ŠTK bol, aby lepšie postavený tím začal na ihrisku súpera a potom na ďalší týždeň doma. Ak by bol stav nerozhodný, hralo by sa aj v nedeľu, ale už na pôde lepšie postaveného tímu. Ale aj na tento variant majú kluby rôzny názor, takže všetko je o konštruktívnej debate všetkých zainteresovaných strán."