Vozár sa prebudil, aj jeho forma posúva Pruské dopredu

Milan Vozár sa v tejto sezóny strelecky trápil. V uplynulých siedmich zápasoch strelil jediný gól, ale v 11., 12. a 13. kole sa prebudil.

Dva góly strelil v domácom dueli proti Svidníku, dva zaznamenal aj na pôde majstrovskej Skalice. No a platilo "do tretice všetko dobré", pretože  31-ročný útočník sa dvakrát gólovo presadil aj v dohrávke proti Ružinovu. "Ťažko povedať čím to bolo, že mi to tam v úvode sezóny nepadlo. V zápasoch sme si síce šance vytvárali, no nie a nie otvoriť si gólový účet tejto sezóny. Napokon som to prelomil a teraz to tam padá, za čo som veľmi rád. Určite sa mi hrá lepšie keď dám aj nejaké góly, ktorými pomôžem mužstvu k víťazstvám," povedal Vozár.

Prušťanom patrí po víkende siedma priečka, keď počas neho zaznamenali dve víťazstvá. "V oboch sme vyhrali 3:1, takže zápasy to boli veľmi ťažké. Napríklad v Skalici  sme naposledy vyhrali ani neviem kedy.  Ale bolo to už dosť dávno, preto si toto víťazstvo veľmi ceníme. Bol to štart vydareného víkendu. Oba zápasy boli veľmi vyrovná až do konca stretnutia, preto sme veľmi radi. že sme ich zvládli a dotiahli do víťazného konca."

Prušťanom môžu triumfy pomôcť do ďalších kôl. "Ako som už spomínal, v Skalici sme vyhrali po veľmi dlhom čase a práve takéto víťazstvá posúvajú celý tím dopredu. V posledných kolách sme viackrát tesne prehrali, preto sme takýto víťazny víkend potrebovali ako soľ," potvrdil Vozár.

V mužstve postupne prichádza ku generačnej výmene, k slovu sa dostávajú mladší. A zatiaľ čo vlani ťahalo ofenzívu ŠK trio Vozár - Cíbik - Balga, v tejto sezóne sa k dielu pridávajú aj ďalší. "V kádri mame veľa mladých hráčov, ktorí sa začínajú presadzovať, preto sme v tíme radi, že to tam padá aj im. Co sa týka nás troch, tak aj my sme si vedomí, že nám to tam nepadá tak ako minulý rok, no tento víkend sme sa opäť chytili a dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie. No dôležité sú najmä víťazstva a body to tabuľky, pretože našim cieľom je play off," uzavrel Vozár.