Lipták strieľa gól za gólom, ale dal by si trojku, vo Svidníku všetko vyšlo

Hokejbalisti Považskej Bystrice nezvíťazili v októbri v troch po sebe idúcich dueloch, aj preto si chceli vo Svidníku napraviť chuť. Podarilo sa im to náramne a po triumfe 11:1 dokázali, že sa im proti súperom z východu republiky v tejto sezóne darí. V druhom kole totiž na domácej pôde zvíťazili s Kežmarkom tiež dvojciferne - 12:0.

Hoci Považania boli pred duelom favorit, v jedenásť gólov v domácej sieti verili len najväčší optimisti. "Je pravda, že sme nečakali, že to bude až taký rozdiel. Ale sme za to vďační, určite nám to pomôže," povedal pre náš web útočník PROTEF-u Matúš Lipták a k priebehu zápasu dodal: "Išli sme do neho s tým, že po troch nešťastných prehrách musíme naplno bodovať. Všetci sme si vstúpili do svedomia a každý hráč podal zodpovedný výkon. Výsledok 11:1 je len obrázkom toho, ako máme premieňať šance."

Predsezónna posila Považanov sa na triumfe podieľala gólom a asistenciou, ale so svojimi výkonmi úplne spokojná nie je. A to Liptákovi patrí delené druhé miesto medzi najlepšími kanoniermi súťaže a štvrté v celkovej produktivite. "Zatiaľ nie som úplne spokojný, ak by som si mal dať známku, je to zhruba na trojku. Ešte mám veľa nedostatkov. Chcel by som sa zlepšiť najmä v premieňaní šancí, pretože to, čo ja dokážem zahodiť je naozaj na zamyslenie. Ale snažím sa tvrdo pracovať a verím, že to bude oveľa lepšie."

Lipták má spolu s ďalšími bývalými hráčmi Kežmarku pomôcť P. Bystrici k vytúženému titulu. Aj preto prijal jej ponuku a po MS v Košiciach si veľmi rýchlo našiel nový klub. "Chcem pomôcť mužstvu najlepšie ako viem a pôsobenie na Považí vnímam pozitívne. Som rád, že som sa rozhodol pre Považskú Bystricu. Chalani nás prijali veľmi dobre, všetci sú priateľskí a chémia v kabíne funguje. Tak isto má na tom veľkú zásluhu Maťo Kolek, ktorý sa o nás veľmi dobre stará. Treba to všetko preniesť na ihrisko a verím, že to bude úspešná sezóna. Všetci po nej túžime," dodal Lipták.

Tri body zo Svidníka budú chcieť Považania potvrdiť už v sobotu doma proti Košiciam, čaká ich však húževnatý súper, ktorý navyše v uplynulom zápase neinkasoval. "Majú tam behavých chalanov, teraz im veľmi pomohol svojim príchodom brankár Milan Glevaňák. Takže bude to ťažký súper, na ktorého sa musíme zodpovedne pripraviť. Keď nadviažeme na výkon zo Svidníka, o výsledok sa nebojím," uzavrel najproduktívnejší hráč P. Bystrice.