Dejneka i Sobol očakávajú hokejbal s množstvom súbojov, domáci veria v podporu divákov

V sobotu 26. októbra bude v Skalici veľký hokejbalový sviatok. Proti sebe totiž nastúpia slovenský a český majster, aby sa medzi sebou pobili o trofej pre víťaza Česko Slovenského Superpohára.

O vzácnu trofej sa bude bojovať už po ôsmy raz. "Je to prestížny zápas pre obe strany, na ktorý sa tešíme. Som rád, že si po roku zasa zahráme proti slovenskému tímu. Nijako špeciálne sa nepripravujeme, mali sme normálne tri tréningy, akurát cvičenia boli prispôsobené na menší priestor, pretože ihrisko v Skalici je menšie," povedal pre náš web slovenský obranca v službách Kertu Radovan Dejneka. Na súboj proti majstrovi SR sa tešia aj v Skalici.  "Očakávam veľmi fyzický hokejbal s množstvom súbojov v predbránkovom priestore, ktoré podľa mňa aj rozhodnú. Tento zápas favorita nemá, podľa mňa našou výhodou by mohla byť naša aréna a betónový povrch. Hráči Prahy by s tým mohli mať problém, keďže hrávaju na plaste. V prvom rade je to však dobrá konfrontácia českej a slovenskej ligy. Sú to derby zápasy, medzi nami je a bude vždy rivalita. Je to dobrá vec, takýto zápas priláka veľa ľudí," uviedol obranca Skalice Milan Sobol.

Tímom sa v prebiahjúcich domácich súťažiach darí rôzne. Zatiaľ čo Skalica vedie tabuľku s náskokom 7 bodov, Kert je v lige až na 7. mieste. "My me zatiaľ nemali nikdy plnú zostavu, nastupovali sme so siedmimi juniormi, ale postupne sa to dáva dokopy a myslím, že sa vraciame do starých dobrých koľají.  Myslím, že tento zápas favorita nemá. Bude to boj. Verím, že so šťastným koncom pre nás. Máme Skalici čo vracať," dodal Dejneka, pričom správne spomenul súboj z roku 2017. Zápas o ČS Superpohár sa vtedy hral tiež v Skalici a domáci v ňom triumfovali 3:2 po nájazdoch. "Všetci si ten zápas pamätáme. Vieme, že to bude tvrdý boj na malom priestore, kde bude množstvo osobnýh súbojov," doplnil slovenský obranca.

O tom, že momentálna forma nemusí byť rozhodujúca, hovoril aj Sobol: "Tabuľkové postavenie nemusí nič znamenať. Kert má možno ešte pomajstrovskú opicu (úsmev). Je to skúsené mužstvo a vie, ako sa ma nachystať na takýto zápas. Nemyslím si, že sa budeme nejako špeciálne pripravovať. Bude to také isté, ako na každý zápas v našej lige. Preberieme si silné a slabé články súpera a pôjdeme na to. Osobne sa teším na tento zápas a dúfam, že príde aj veľa ľudí."