Šlágre v Turci a na východe

Prinášame vám pohľad na zápasy 8. a 9. kola SHbE mužov.

sobota 19. októbra 13.00
Považská Bystrica - Nitrianski Rytieri
Považania prehrali pred týždňom oba zápasy. S Nitrou to nebudú mať jednoduché a hoci už potrebujú bodovať, nemajú nič isté. Hostia si totiž brúsia zuby na minimálne bod. 

sobota 19. októbra 13.30
Kometa Vrútky - Leaders Ružinov
Vrútky si zastrieľali proti Kežmarku a zvládli aj ťažký zápas s Považskou Bystricou. Ružinov pred týýdňom prehral po prvý raz  v riadnom hracom čase, teraz to bude mať opäť ťažké.

sobota 19. októbra 13.00
MŠK Kežmarok - Hokejmarket Skalica 
Stále čakáme na to, kedy sa Kežmarok rozbehne. Hoci káder je mladý a tím pádom aj rýchly a dravý, mužstvu chýbajú skúsenosti. Ako hostia súpera nepodcenia, mali by zvíťaziť.

sobota 19. októbra 13.00
HBC Košice - Jokerit Petržalka
O hre Košíc idú dobré chýry aj napriek prehrám. Zvlášť doma sú východniari silní, napokon, v Areáli Sršňov ešte neprehrali. Jokerit to bude mať ťažké, ale nie je bez šancí na úspech.

sobota 19. októbra 13.00
Lion Svidník - LG Green Staff Bratislava
Bratislavčania sa na východ republiky chystajú v plnej sile, nič nepodceňujú. Pred týždňom zdolali v derby Jokerit, pričom neinkasovali, túto šnúru chcú predĺžiť.
--------------------------------------------------------------------------------------
nedeľa 20. októbra 11.00
Nitrianski Rytieri - ŠK 98 Pruské 
Nitra nie je v tomto stretnutí vysloveným favoritom. Ani z pohľadu "papierov",  ani podľa postavenia v tabuľke. Ale zápas my mali Rytieri zvládnuť,  tentokrát im veríme viac. 

nedeľa 20. októbra 11.00
Kometa Vrútky - Hokejmarket Skalica
Skalici sa v Martine, kde sa zápas odohrá, dlhodobo nedarí. Vrútočnia ukazujú, že napriek nie ideálnym súčasným podmienkam, hokejbal hrať nezabudli. Šláger, ktorý pritiahne diváka na tribúny, ide o jeden z bonbónikov celej jesene.

nedeľa 20. októbra 13.00
MŠK Kežmarok - Leaders Ružinov
Ružinov má určite ciele priniesť z víkendových zápasov nejaké body, viac šancí majú rozhodne v nedeľu s Kežmarkom.

nedeľa 20. októbra 11.00
Lion Svidník - Jokerit Petržalka
Tento duel sľubuje na prvý pohľad veľkú vyrovnanosť. Môže skončiť akokoľvek, na motiváciu tímov budú mať určite vplyv aj spobotňajšie duely.

nedeľa 20. októbra 13.00
HBC Košice - LG Green Staff Bratislava 
O domácej sérii Košíc sme už písali, Bratislavčania to nebudú mať ľahké. Ale majú skúsenejší tím. Bude však práve tento aspekt rozhodujúcim jazýčkom na váhach?