Trojgólovému Kneslovi spoluhráči hetrik zrátajú

Hokejbalisti Komety Vrútky si cez víkend pripísali šesť bodov, v dvoch dueloch mali impozantné skóre 12:4. Na rozhovor sme si pozvali obrancu Tomáša Knesla, ktoré sme vyhlásili za hráča uplynulého víkendu.

Kometa si okrem sobotňajšieho zápasu splnila rest a v nedeľu dohrala zápas 3. kola proti vicemajstrovi z Považskej Bystrice. Kežmarčania Vrútočanom nekládli výraznejší odpor, napokon im domáci nasúkali 8 gólov. "Súper s Kežmarku prišiel s mladým mužstvom ktoré od začiatku dobre napádlo, ich hráči boli veľmi behaví a vytvorili si aj zopár príležitosti. Ale my sme to čakali a išli sme do zápasu s jasným cieľom a to získať tri body. Z našej strany to bol dobrý zápas, vytvárali sme si veľa gólových situácií, mali sme viacej z hry a to sa nakoniec prejavilo," povedal Tomáš Knesl.

Obranca Komety v zápase strelil hetrik a museli by sme ísť veru veľmi ďaľko, aby sme z archívu vylovili obrancu, ktorému sa to podarilo naposledy. "Som vďačný za to, že mi to tam padlo, konečne sa to šťastíčko usmialo na mňa a vyšlo to," povedal obranca, ktorému samozrejme jeho gólový zápas v kabíne zrátajú. "Už boli počas zápasu hlášky, že ma to bude niečo stáť, ale ešte neviem, čo presne. Ale snáď chalanov poteším."

Knesl nám vzápätí priblížil aj jeho trojgólový film: "Prvý gól bol v hre 4:4. V pásme súpera sme držali loptičku, kde sme zahrali kombináciu s Aďom Farbákom a Jánom Sahulom, po ktorej som dostal prihrávku na modrú čiaru a odtiaľ som vystrelil švihom na bránu a padlo to. Druhý gól bol hneď na začiatku druhej tretiny, kde sme mali presilovú hru, zavreli sme súpera do jeho tretiny a držali sme loptičku. Tá sa dostala na obrancu Sahula ktorý mi prihral a ja som strieľal z prvej. Tretí gól  som dal rovnako v presilovej hre, po vhadzovaní sa loptička dostala ku Sahulovi, párkrát sme si loptičku vymenili a následne som videl "dieru" v strede tak som vystrelil príklepom a hetrik bol dovŕšený."

Vrútočanom patrí tretie miesto v tabuľke napriek tomu, že sa pre rekonštrukciu nemôžu predstaviť na svojom ihrisku. "Situácia v tíme je dobrá, máme síce menšie problémy s tréningami, ale to je všetko je spôsobené tým, že si na ihrisku všetko robíme sami. Vnímame to pozitívne, lebo to robíme pre seba a pre budúcnosť hokejbalu vo Vrútkach."

Zostáva teda dúfať, že sa Kometa už čoskoro predstaví na svojej obľúbenej Sokolovni. "Kedy sa predstavíme konečne doma, to v tejto chvíli ešte neviem povedať, máme pred sebou ešte veľa roboty.  Ale keď to bude, tak sa o tom určite každý včas dozvie," uzavrel Knesl.