Program 4. kola obohatia aj dve dohrávky

Prinášame vám pohľad na zápasy štvrtého kola Slovenskej hokejbalovej extraligy mužov. Hrať sa bude konečne kompletné kolo, duel navyše obohatia dve nedeľňajšie dohrávky.

Program 4. kola, sobota 28. septembra:

Zápas kola: Jokerit - Skalica
Čierny kôň kola:  Pruské
Hráč kola podľa hokejbalplanet.sk: Lukáš Piják
Otázka kola: Od začiatku sezóny videli diváci v každom kole hetrik. Dá ho niekto z hráčov aj v tomto kole?

10.30 h
Jokerit Petržalka - Hokejmarket Skalica
Nie náhodou sme tento duel označili ako šláger kola. Jokerit je na čele tabuľky, obhajca titulu zo Skalice má po minulotýždňovej prehre čo naprávať. Bude to súboj dvoch výborných ofenzív, no v minulosti tento duel rozhodol aj jediný gól.   

13.00 h
Lion Svidník - Nitrianski Rytieri
Rozhodne súboj, ktorý je veľmi zaujímavý. Lion doma body len tak nepúšťa, ale vlani sa s Rytiermi natrápil až až. Trimfoval najtesnejšie 1:0 po predĺžení. Nitrania majú zálusk na body aj tentokrát, zvlášť po triumfe v predchádzajúcom kole, keď nedali šancu Košiciam. No Svidník je doma silný a práve body z domácich vystúpení sú pre neho kľúčové.

13.00 h
ŠK 98 Pruské - Kometa Vrútky
Aj zápas na Hornom Považí naznačuje, že vo 4. kole nuda nehrozí. Oba tímy mali pred týždňom voľno, o to viac dajú do zápasu. Kometa je favorit, ale Prušťania doma naposledy vyšli strelecky naprázdno, tentokrát sa budú určite snažiť o to viac, aby sieť súpera rozvlnili čo najčastejšie.  

13.00 h
PROTEF Považská Bystrica - MŠK Kezmarok
Kežmarčania čakajú na body, na Považí ich nečaká nič príjemné. Zvlášť, ak v drese domácich nastúpia hráči, ktorí do PROTEF-u prišli práve z Kežmarku. Považská Bystrica má navyše čo naprávať po strate bodov s Ružinovom spred dvoch týždňov.

14.00 h
LG Green Staff Bratislava - Leaders Ružinov
Najstaršie slovenské derby, to je samo o sebe skvelá pozvánka. Oba tímy v riadnom hracom čase zatiaľ neprehrali, o to väčší náboj bude mať sobotňajší súboj. LG strieľa veľa gólov, má najlepšiu ofenzívu v lige, Ružinov ich zasa málo dostáva. Čo bude dominovať tentokrát? 

dohrávky - nedeľa 29. septembra

13.00 h
MŠK Kezmarok - ŠK 98 Pruské
Kežmarčania majú zálusk na body, ale Prušťanom sa pod Tatrami zvykne dariť. MŠK však potrebuje v tomto kole bodovať a väčšie šance má rozhodne v nedeľňajšom dueli. 

13.00 h
Hokejmarket Skalica - PROTEF Považská Bystrica
Repríza vlaňajšieho dramatického finále malo odštartovať celú sezónu, ale tímy si tento bonbónik odložili na Michala. Práve s týmto menom sa spája pranostika: "Jasný deň na Michala - obilie a dobrá úroda k vám docvála." My veríme, že dobrá úroda, najmä gólová, bude k videniu aj v tejto dohrávke.