Rozmach hokejbalu pokračuje, nové federácie vznikli v Belgicku a v Japonsku.

Medzinárodná hokejbalová federácia ISBHF v týchto dňoch predstavila nové krajiny, s ktorými do budúcnosti možno rátať na hokejbalovom poli.


Tou prvou je Belgicko, kde nedávno predstavili nový projekt, týkajúci sa práve hokejbalu. "Pracujem v medzinárodnej škole v Belgicku a máme vytvorený hokejbalový projekt, ako súčasť vzdelávania v 11. a 12. triede. Jedná sa o program telesnej výchovy. V tomto okamihu sme jediní hrajúci hráči hokejbalu v Belgicku. V najbližších mesiacoch plánujeme usporiadať hokejbalový turnaj. V prípade úspechu plánujeme organizáciu turnajov pravidelne, bude to bude prvý krok pri vytvorení našej Belgickej ligy. Hráme v telocvični s oranžovou hokejbalovou loptičku, máme streetbalové bránky (sú menšie ako hokejové bránky). V súčasnej dobe nehráme s chráničmi, avšak v najbližšej dobe plánujeme aj to," povedal manažér belgickej asociácie Gil Paelinck a pridal ďalšie zaujímavé informácie:

„Hral som hokejbal v Kanade v 80. a 90. rokoch v tamojšej hokejbalovej lige, rovnako som sa s tímom zúčastňoval turnajov. Mám bohaté skúsenosti s ľadovým hokejom. Do Belgicka som prišiel v 90. rokoch hrať hokej, dostal som belgický pas a hral za belgický národný tím. Neskôr som tento tím aj trénoval. Teším sa na spoluprácu s ISBHF pri budovaní nášho hokejbalového programu."

Druhá krajina je oveľa exotickejšia. Hokejbal sa totiž začal hrať aj v Japonsku. Založená bola Tokijská hokejbalová asociácia TSHA. Jej hráči sa zatiaľ stretávajú každý pondelok na tamojšom hokejbalovom ihrisku. V tejto krajine je hokejbal zatiaľ iba v plienkach, základ je však postavený.