Skupiny MSJ v Sheffielde majú svojich krstných otcov

MS juniorov v Sheffielde budeme sledovať spoločne s tromi odborníkmi. Každá skupina dostala svojich krstných otcov, ktorí budú spolu s nami mapovať priebeh celého šampionátu.


Majstrovstvá sveta juniorov v Sheffielde sa začnú v stredu 6. júla a skončia v utorok 12. júla. Slovenské výbery U16, U18 a U20 cestujú s vizitkou úradujúcich majstrov a majú pred sebou ťažkú, ale mimoriadne lákavú výzvu. Obhájiť zlato vo všetkých troch kategóriách. Na ostrovy letí s výpravou aj naša redakcia spolu s fotografom, budeme vám teda prinášať pravidelné a aktuálne informácie z dejiska šampionátu.

Celé podujatie sme sa však rozhodli okoreniť aj poznatkami troch odborníkov, ktorí nám budú pomáhať glosovať jednotlivé kategórie a budú Vám čitateľom prinášať svoje postrehy z jednotlivých zápasov. Každý z nich bude mať pod palcom svoju kategóriu a spolu s nami Vám prinesú jedinečný pohľad na priebeh celých majstrovstiev sveta. Rozhodli sme sa prideliť každej kategórii krstného otca, dovoľte nám predstaviť ich.

Krstný otec skupiny U16 - STANISLAV LIBO

Stanislav Libo je rodákom zo stredného Slovenska a o rok oslávi jubilejnú štyridsiatku. Jeho meno je spojené s klubom Gajary Flames, kde stojí od jeho vzniku. Najskôr ako hráč, neskôr aj ako funkcionár. Výrazne sa podieľal na výstavbe Arény 71, v súčasnosti pôsobí v klube na poste manažéra. Neskôr sa po etablovaní klubu na hokejbalovej mape rozhodol založiť projekt mládeže. Netrvalo dlho a mladé nádeje Gajar začali zbierať tituly majstrov Slovenska v Extralige. V tomto roku obhájili titul v U14 a zlatom zafarbili aj sezónu v Extralige U16. Okrem toho získali niekoľko medailí aj na Mamut Cupe a rôznych turnajoch doma i v zahraničí. Gajary Flames majú v nominácii U16 päť hráčov. 

Krstný otec skupiny U18 - PhDr. LADISLAV KALASZ

Ladislav Kalasz je rodákom zo Svitu. Je dlhoročným zakladajúcim hokejbalovým funkcionárom mládeže, trinásty rok pôsobí v klube Worms Kežmarok, pred dvomi rokmi založil aj nový klub v regióne - Lords Ball Svit. Nedávno rozbehol ligu žiakov v kategórii U10 vo Svite a rovnako aj regionálnu ligu v Podolínci. Zoznam úspechov pod vedením Ladislava Kalasza je siahodlhý. Worms Kežmarok má na konte deväť titulov v Extralige v rôznych mládežníckych kategóriách, v roku 2012 ich získal až päť, z toho jeden v kategórii žien. Okrem toho zdobí sieň slávy klubu aj nekoľko trofejí z Mamut Cupov. Klub Worms vychoval množstvo reprezentantov a niekoľko majstrov sveta. Na MS v Písku sa z titulu majstra sveta v U16 tešili traja jeho hráči, o dva roky neskôr v U18 v Moste dvaja. Na posledných MS v Bratislave v roku 2014 získali titul piati hráči Wormsu v U16, v U18 ich bolo dokonca až osem, a v U20 štyria. V tohtoročnej nominácii už môžeme registrovať aj hráčov Svitu. V U16 majú zastúpenie traja, dopĺňa ich jeden z Wormsu. Ladislav Kalasz bude krstným otcom skupiny U18, kde má rovnako štyroch zverencov.  

Krstný otec skupiny U20 - ŠIMON ŠUNÍK

Šimon Šuník je nitriansky rodák, ktorý sa hokejbalu venuje od desiatich rokov, ale súťažne od 14 rokov. Svoju doterajšiu kariéru spojil s klubom Nitrianski Rytieri Nitra. Je majstrom Slovenska v kategórii U18 z minulého roku, čo je zatiaľ jeho najväčší klubový úspech. Momentálne má 18 rokov, prešiel kategóriami U16 a U19 v extralige, v nedávno skončenej sezóne pôsobil s Rytiermi v Západoslovenskej hokejbalovej lige. Od augusta začína prípravu za A-tím Nitry. Nechýbalo veľa a Šuník by nechýbal ani na MS v Sheffielde. V tíme trénerov Danka a Gregoríka bol od začiatku prípravy na MS, dostal sa až do záverečnej širšej nominácie. Po posledných škrtoch však na neho nezostalo miesto. Práve preto, že celé mužstvo pozná dokonale, zverili sme mu do rúk úlohu krstného otca, ktorú s potešením prijal.