V druhom zápase triumf Česka

V Gajaroch sa v druhom zápase stretli v príprave Slováci proti Čechom.

10:30 Slovensko - Česko 2:3 (1:1,0:1,1:1)
Góly a asistencie: 1. Pisarčík (Oravec), 32. Oravec (Dejneka) - 11. Barnošák (Soukup), 30. Bílý (Průcha), 45. Vlasák (Barnošák, Pospíšil)

Rozhodcovia: Jančík - Valachovič. Vylúčení: 8:8. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Divákov: 80.

Zostavy:

Slovensko: Letko (Mišovec) - Vidlár, Bujdák - Rampáček, Tomka, Cíbik - Šándor, Zelenka - Wagner, Behúl, Teplický - Kromka, Dejneka - Pisarčík, Škultéty, Oravec - Blahut, Salajka - Válek, Piják, Božik - Zluky, Maděra.
Tréner: Jozef Ďuris. Asistenti: Aurel Nauš, Róbert Kašša.

Česko: Šimara (Stárek) - Pospíšil, Slanec, Kosina, Šícha, Filip, Pliml, Jiřík, Švanda, Hrubý, Bílý, Vlasák, Průcha, Schnaubelt, Špaček, Kohout, Barnošák, Soukup, Březina, Kaluža, Krištof, Lux, Halbrštát.
Tréner: Drahomír Kadlec. Asistent: Jaroslav Pavlík.

Lepší úvod zápasu sme si ani nemohli želať. Už po 51 sekundách získal za bránkou loptičku Oravec, následne ju prihral voľnému Pisarčíkovi a ten sa nemýlil - 1:0. Vzápätí sa poprvýkrát vylučovalo, českú presilovku však zastavil ich vlastný faul a potom sme mali dokonca krátku výhodu presilovky my. Na jej konci dobre strieľal opäť Pisarčík. Potom sa opäť vylučovalo na oboch stranách a päť minút pred koncom prišlo vyrovnaie z hokejky Barnošáka. Do vedenia sme mohli ísť opäť po strele Šándora, Šimara však Čechov podržal.

Česi začali druhú tretinu aktívnejšie, ale Březinovo vylúčenie ich zastavilo. My sme však v presilovke nevyťažili nič. Hra sa potom veľmi kúskovala, opäť sa veľa vylučovalo. Skóre sa však menilo až v úplnom závere, keď Bílý sekundu pre koncom využil naše oslabenie a prestrelil Letka.

Opäť nám však vyšiel vstup do tretej tretiny, keď Dejneka nádherne prihral na krídlo Oravcovi a ten rovnako ako včera v rovnakej situácii nezaváhal - 2:2. Česi mohli opäť vyhrávať po nedorozumení v našej obrane, ale Letko Průchu bravúrne vychytal. Vyznamenal sa aj Šimara na druhej strane, keď zlikvidoval superšancu Pijáka v 40. minúte. Zápas napokon rozhodla posledná presilovka zápasu, Dejnekovo vylúčenie potrestal 24 sekúnd pred koncom Vlasák.

Róbert Kašša, asistent trénera: "Netreba robiť žiadne závery z toho, že sme prehrali. Chalani nali slabšiu druhú tretinu, ale potešili nás tým, že sa v tretej opäť vrátili k tomu, čo nás zdobilo v prvej tretine i v prvom zápase. Ako je u nás dobrým zvykom, nevyužili sme presilovku 5 na 3, ja som sa hneď po jej skončení pozrel na seba s Ajom Naušom a zhodli sme sa, že tím, ktorý ju nevyužije, ten si nezaslúži vyhrať. Súper bol o ten jeden gól lepší. Verím, že v treťom zápase opäť zvíťazíme my."