Kostyšák verí v domáci úspech, Sobol ešte čaká ťažké zápasy (VIDEO)

Séria Skalice so Svidníkom sa zatiaľ vyvíja podľa očakávania. Víťaz základnej časti vedie po úvodných zápasoch 2:0, no na východe republiky to nebude mať jednoduché. Ukázal to najmä prvý duel na Záhorí.


Svidníčania cestovali domov s dvoma prehrami, no v sobotu mali na dosah cenný skalp. "Chceli sme vyhrať apsoň jeden zápas. Boli sme k tomu bližšie v sobotu. Bolo to o šťastí, domáci dali gól navyše, my nie. V nedeľu pokiaľ sme sa zobudili, prehrávali sme 0:2. Proti takému súperovi ako je Skalica sa ťažko doťahuje," povedal obranca Michal Kostyšák.

zdroj: hokejbal.sk
Lion nepricestoval do Skalice v optimánej zostave, v nedeľu mu v závere citeľne chýbali sily. "Je pravda, že s nadupanou Skalicou nemôžeme hrať play off na dve obrany. Na konci sme boli na konci so silami. Máme na súpiske 30 hráčov, ale bol problém dostať ich do Skalice. Ale verím, že doma nás bude viac," dodal Kostyšák. Doma si Lion verí, do Skalice by sa jeho hráči ešte chceli vrátiť. "Bez toho by sme nehrali play off. Urobíme pre to všetko." A čo všetko treba urobiť, aby sa im to podarilo? "Myslím si, že musíme hrať to, čo v prvom zápase. Neprečíslovali nás, hrali sme to dobre. Ak to zopakujeme, tak s pomocou divákov máme šancu uspieť," myslí si skúsený obranca.

Skaličania boli pochopiteľne spokojnejší, najmä nedeľňajší duel zvládli na výbornú. "Takýto priebeh sme si predstavovali. Ideme teraz na východ a uvidíme, ako to dopadne. Chceme to ukončiť čo najskôr," vyhlásil obranca Sobol, autor jedného gólu v sérii. Podľa skúseného zadáka má Hokejmarket na to, aby postúpil v čo najkratšom čase: "V našich silách to je, ale Svidník je nepríjemný súper a dokázal to aj u nás. Vieme, že nás čaká ešte minimálne jeden ťažký zápas." Skalica nepripustila drámu a aj v prognózach sme pripomínali, že v tejto sérii sa favorit môže zdolať iba sám. V úvodných dueloch mu pokrivkávala disciplína, Hokejmarketu by prospel aj väčší pokoj na striedačke. "Niektorí hráči sú viac podráždení, cítia na seba veľký tlak. Je dôležité, aby sa upokojili. Ak to dokážu, bude to v poriadku," okomentoval Sobol tieto nedostatky. 

zdroj: hokejbal.sk
Napriek tomu, že po dvoch dueloch je k postupu bližšie favorit série, Svidník treba za predvedenú hru pochváliť. Najmä v sobotu to bol výborný hokejbal z oboch strán. V nedeľu už Skaličania dominovali. "Čakali sme, že to bude náročné. Svidník aj v základnej časti dokázal, že patrí do osmičky," poznamenal Sobol. V prvom zápase hostia zachytili úvod a v prvej tretine viedli už 2:0. V druhom zápase sa karta obrátila a výborný začiatok predviedili Záhoráci. "Prvý gól je vždy dôležitý. Mužstvo upokojí. Nám počas základnej časti začiatky utekali, v nedeľu sme si na to dali pozor," uzavrel Sobol.

 

zostrih 1. duelu:

zostrih 2. duelu: