Tretí zápas finále SHbE mužov pre P. Bystricu, ktorá vedie v sérii 2:1

Prinášame vám podrobný pohľad na tretí zápas finále Slovenskej hokejbalovej extraligy mužov.

PROTEF Považská Bystrica - Hokejmarket Skalica 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly:
 21. Lukáč (Škrabko, Oravec), 37. Linet (Lukáč), 40. Oravec (Rufati), 45. Oravec (Rufati) - 39. Smetana (Vadík, P. Janáč)

Rozhodovali: Trpiš - Kováčik, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

/stav série 2:1/

zostavy:

Považská Bystrica: Buliš -  Škrabko, Švantner, Lukáč, Bušovský, L. Ďurkech, Demáček, Drevenák, Miške, Piják, T. Čičala, Kukučka, Šándor, Bujdák, Oravec, Linet, Rufati, Balušík
Skalica: Kučera - Patinka, Zelenka, Válek, P. Janáč, Vadík, Krajsa, Smetana, Božik, Krýdl, Škadra, Rampáček, Salajka, Pollák, Daniel, Sobol, Špírek, Holaza, D. Janáč, Babiar, Miklík

Zápas začal zostra, domáci brankár Buliš musel zasahovať už po pár sekundách. Prvé šance však mali domáci a po strelách Pijáka a Lineta si prvé zákroky pripísal aj Kučera. Ten musel v 3. Minúte zasiahnuť aj proti Oravcovi, ktorý sa dostával do dobrej šance. Domáci boli čoraz viac aktívnejší, ale v 4. minúte Balušík fauloval Božika a Skalica mala k dispozícii prvú presilovku v zápase. Tá sa po minúte zdvojnásobila po faule Oravca, ale strely Rampáčka a dorážku Patinku Buliš pokryl. Skalicu táto situácia nakopla, hra sa vyrovnala, v 10. minúte však nepríjemne tesne vedľa pálil Drevenák. V početnej výhode hrali v závere tretiny aj Považania, nebezpečenstvo hrozilo po strelách Rufatiho a Oravca, ale skóre zostalo nezmenené.

V druhej tretine mal spočiatku viac práve Kučera, ale hrozili aj hostia. Bolo jasné, že kto dá prvý gól, dostane obrovskú výhodu. To sa podarilo Lukáčovi v presilovej hre, keď od modrej čiary prepálil všetko pred sebou. Šance na vyrovnanie si Skaličania vytvárali veľmi ťažko, naopak, veľmi dobrý zákrok vytiahol Kučera po strele Ďurkecha a neskôr aj po strele Balušíka. Najväčšiu šancu na vyrovnanie na strane hostí mal v úplnom závere Božik, ale svoj blafák nedotiahol do konca.

V úvode tretieho dejstva hrala Skalica presilovku, ale domáci veľmi dobre bránili a čo prešlo za ich defenzívu, to chytil Buliš. Druhý gól napokon domáci pridali v ďalšej početnej výhode, keď Linet doklepol strelu Lukáča. Hostia sa snažili o zdramatizovanie zápasu, to sa im podarilo taktiež v presilovej hre, úspešným strelcom bol Smetana. Vzápätí však Oravec tečoval strelu Rufatiho a domáci opäť viedli o dva góly. Záhoráci museli otvoriť hru, definitívnu poistku mohol v nájazde pridať Škrabko, ale stroskotal na Kučerovi. Hokejmarket to v závere skúsil hrou bez brankára, ale Oravec svojim druhým gólom v zápase rozhodol o triumfe domácich.

hlasy po zápase:

Simon Teska, tréner P. Bystrice: "Bol to veľmi ťažký zápas od začiatku, my sme si išli za svojim cieľom, boli sme trpezliví, súpera sme nepúšťali do šancí a podržal nás Peťo Buliš. Pred chalanmi klobúk dole. Stále sme si verili, vedeli sme, že keď to budeme skúšať, dočkáme sa. Zajtrajší zápas musíme odohrať tak isto, ako dnes, Každý musí odovzdať maximum, musíme sa dobre pripraviť. Urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali."