Zahraničie články

Pod Alpy mieri ďalší Slovák, tentoraz gólman
V nadchádzajúcej sezóne sa slovenská enkláva v najvyššej švajčiarskej súťaži opäť rozšíri.
Sierre na titul nedosiahne, chuť si napravilo v pohári
O titul vo švajčiarskej najvyššej súťaži sa pobijú Oberwil Rebells a SHC Belpa. Slovenskí hokejbalisti teda na zlato nedosiahnu, v hre však zostal tréner Tibor Kapánek, ktorý môže priviesť "rebelov" k jedenástemu titulu v histórii klubu.
Vo Švajčiarsku bližšie k finále Oberwil a Grenchen
Najvyššia hokejbalová súťaž vo Švajčiarsku finišuje. Po úvodných semifinálových zápasoch hraných na dve víťazstvá je bližšie k finále Oberwil a Grenchen. "Rebeli" s trénerom Kapánkom vedú 1:0 so Sierre, kde pôsobia naši Lipták a Paulík, Grenchcen s Dominikom Frkáňom vedie v sérii nad Belpou. Náš útočník sa na výhre podieľal jednou asistenciou.
Mitrov hetrik znamenal vyrovnanie série s favoritom
V Čechách sa rovnako ako u nás začali zápasy play off, výrazne v nich presadili aj Slováci. Mitra zaznamenal hetrik proti Kladnu, Lajčiak pomohol gólom k výhre Letohradu v Prahe. Košelyho Kovo je krok od vyradenia s majstrom.
Mitrove štyri asistencie posunuli Hradec do play off
U našich západných susedov vrcholí základná časť, do jej konca zostávajú ešte dve kolá. V čele je Kladno, istí sú už aj postupujúci do play off. Patrik Mitra a jeho Hradec si po dvoch rokoch nezahrá baráž, ale play off, rovnako sa vo vyraďovačke predstaví aj Letohrad, v ktorého drese si Lukáš Lajčiak pripísal dve asistencie.
Juniorské MS s novým formátom, ISBHF napreduje aj v ďalších smeroch
Len nedávno sa v kanadskom Montreale konal ďalší míting medzinárodnej hokejbalovej federácie (ISBHF). Priniesol množstvo tém, ktoré zástupcovia jednotlivých krajín prejednávali. Za Slovensko sa na ňom zúčastnil generálny sekretár SHbÚ Milan Ladiver, ktorý nám prezradil všetky podrobnosti.
Rexove góly pomohli Bonstettenu odpútať sa z psoledného miesta, Sierre si zahrá finále pohára
Po týždni vám opäť prinášame pohľad na slovenských legionárov vo Švajčiarsku, kde sa okrem dvoch ligových zápasov hralo aj semifinále domáceho pohára.
Švajčiarsko: Šibíkove góly na body nestačili
Švajčiarska hokejbalová Extraliga mala na programe štyri zápasy, v troch sa predstavili aj slovenskí legionári. Ani v jednom sa však z víťazstva tešiť nemohli.
Švajčiarsko: Ďalšie bodové hody Slovákov
Švajčiarska najvyššia súťaž mala na programe ďalšie pikantné súboje z pohľadu Slovákov. Najskôr sa proti sebe postavili Sierre Lions s Matúšom Liptákom a Máriom Paulíkom a Grenchen s Dominikom Frkáňom, o deň neskôr zasa Sierre cestovalo na pôdu Oberwilu, ktorý trénuje Tibor Kapánek.
Švajčiarsko: Šláger so Slovákmi pre Frkáňov Grenchen
Vo Švajčiarsku boli cez víkend na programe štyri zápasy, v troch z nich sa v akcii predstavili aj Slováci. V šlágri kola dokonca proti sebe nastúpili Grenchen s Dominikom Frkáňom a Sierre s Máriom Paulíkom a Matúšom Liptákom. Duel však zabránilo dohrať počasie.
Švajčiarsko: Grenchen pripravil majstrovi prvú prehru
Švajčiarska NLA mala cez víkend na programe iba jeden zápas, Grenhcen v ňom pripravil Oberwilu prvú prehru v ročníku. Asistenciou sa na výhre domácich podieľal Dominik Frkáň.
Sierre do semifinále švajčiarskeho pohára, Paulík s Liptákom opäť neudržateľní
Hokejbalisti Sierre Lions v zostave s Máriom Paulíkom i Matúšom Liptákom postúpili už do semifinále domáceho pohára. Proti Belpe zvíťazili 5:2 aj napriek tomu, že v zostave hostí sa objavili dve kanadské a jedna česká posila.