Tak pozor, 15 sekúnd pred koncom Rampáček prestrelil Dubnického!
Martinusík v šanci, Dubnický kryje! Do konca zápasu 26 sekúnd!
Kučera je na striedačke, Hokejmarket bude hrať v šestici.
44’
Domáci si vzali oddychový čas.
44’
Rampáček orazítkoval spojnicu Dubnického bránky, do konca zostáva minúta 38 sekúnd
44’
Strela Lukačoviča, do konca zápasu zostáva 2 a pol minuty.
43’
Domácim sa v presilovke nedarí, naopak po úniku Korbáša mohlo byť hotovo!
42’
40’
TREST
39:54 - trest LG Bratislava
Hráč s číslom 77 Marco Tomkovič.
PODRAZENIE
vylúčenie na 2. min.
LG v presilovkovej akcii, strela Gašpara končí na žŕdke!
38’
TREST
37:24 - trest HBK Hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 10 Patrik Janáč.
FAUL LAKŤOM
38’
Aj Miklíkova strela končí v húštine tiel. Hráči LG sú obetaví v hre je veľa.
36’
Virág zablokoval strelu Patrika Janáča, Skaličania zostávajú v pásme.
35’
Skaličania sú aktívni, ale budú čoraz viac narážať na obranný val hostí. A tí sa zatiaľ bránia dobre.
33’
Začala sa 3. tretina.
31’
Začína sa posledná tretina zápasu, vynútia si domáci aspoň predĺženie, alebo sa budú tešiť hostia?
31’
Skončila sa 2. tretina.
31’
Michal Šalka v nájazde po skvelej prihrávke Vavra, Kučera chytá možno kľúčovú strelu zápasu.
29’
Holaza teraz trafil hokejkou Bilika, LG bude hrať do konca tretiny presilovku, ak ju samozrejme nevyužije. Možno kľúčový moment zápasu?
29’
Rastislav Gašpar v nájazde, hľadal ešte Takáča, toto bola gólová šanca pre hostí!
28’
GÓL!
25:54 - GÓL HBK Hokejmarket Skalica
Gól počas presilovky hráč s číslom 87 David Janáč.
Asistencia hráč s číslom 9 Richard Válek.
26’
Tak predsa! Dávid Janáč si počkal na strelu Váleka a loptičku dorazil za chrbát Dubnického. Do konca oslabenia hostí zostávalo 7 sekúnd.
26’
Už len 37 sekúnd skalicej presilovky, domácim sa v nej nedarí.
26’
Mikéskova strela pred bránku neprešla.
25’
25’
TREST
24:01 - trest LG Bratislava
Hráč s číslom 88 Marian Mikulčík.
NEDOVOLENÉ BRÁNENIE
Teraz to majú domáci dobre rozohrané, v presilovke sa budú snažiť skórovať.
24’
Protiútok domácich, ale hostia sa ubránili. Domáci potrebujú gól, aby sa ešte dostali do zápasu.
23’
Martinusík v nájazde, Skaličania si vylamujú zuby na Dubnickom. Toto je zatiaľ najväčší rozdiel v zápase.
22’
Hostia trestajú každú chybu Skaličanov. Gašpar dostal v presilovke 5 na 3 priestor a umiestnenou strelou nedal Kučerovi šancu.
19’
19’
GÓL!
18:24 - GÓL LG Bratislava
Gól hráč s číslom 40 Rastislav Gašpar.
Asistencia hráč s číslom 89 Lukáš Vavro.
18’
TREST
17:27 - trest LG Bratislava
Hráč s číslom 20 Peter Bilik.
TREST
48882
18’
TREST
48882
18’
TREST
17:27 - trest HBK Hokejmarket Skalica
Hráč s číslom 8 Marek Štepanovský.
HRUBOSŤ
+ vylúčenie na 2. min.
STRIEDANIE S ÚMYSLOM ZDRŽOVAŤ HRU
18’
Válek sa presadil po svojej typickej situácii, na jeho strelu nemal Dubnický nárok.
17’
GÓL!
16:46 - GÓL HBK Hokejmarket Skalica
Gól počas presilovky hráč s číslom 9 Richard Válek.
Asistencia hráč s číslom 52 Milan Sobol.
17’
Prvá šanca domácich v presilovej hre, po strele Salajku zasahoval Dubnický, ale nemal loptičku pod kontrolou. Rozhodca však predčasne hru prerušil.
17’
16’
TREST
15:47 - trest LG Bratislava
KROSČEK
16’
TREST
KROSČEK
16’
GÓL!
15:31 - GÓL LG Bratislava
Gól hráč s číslom 61 Michal Šalka.
Asistencia hráč s číslom 17 Jozef Minárik.
Asistencia hráč s číslom 20 Peter Bilik.
Toto bol úvod ako hrom! Salajka poslal do gólovej šance Lukačoviča, ten nedal, Michal Šalka však vzápätí áno a hostia vedú o tri góly!
16’
Začala sa 1. tretina.
16’
Skončila sa 1. tretina.
16’
Zakázané uvoľnenie domácich. Hostia prežijú koniec tretiny v bezpečí.
15’
Skaličania sú zaskočení, aj záverečné sekundy úvodného dejstva sa nesú v znamení hostí.
15’
A mohlo byť 3:0! Bilik išiel sám na Kučeru, skalický brankár teraz svoj tím podržal.
14’
13’
GÓL!
12:43 - GÓL LG Bratislava
Gól hráč s číslom 81 Jakub Takáč.
Opäť skvelý Takáč, ktorý dnes hrá výborne. Obkrúžil bránku Skalice a bekhendom nezadržateľne skóroval. Kučera bol bez šance.
13’
Rampáček vystrelil na Dubnického, ten kryje.
13’
11’
GÓL!
10:40 - GÓL LG Bratislava
Asistencia hráč s číslom 40 Rastislav Gašpar.
Aktivita hostí sa vyplatila. Vavro poslal výborne do nájazdu Takáča a ten ponad ležiaceho brankára nekompromisne zavesil.
11’
Strela Gašpara končí na Kučerovi, hostia teraz prebrali iniciatívu a sú o kúsok lepší.
10’
Po nenápadnej strele Minárika zazvonila žŕdka na Kučerovej bránke!
8’
Kombinácia LG v podaní bratov Gašparovcov, Kučera loptičku chytil.
8’
Ďalšia výborná strela Váleka, zákrok Dubnického. Na tribúnach to len zašumelo.
7’
Vynikajúci lob Miklíka na Salajku, ten vzápätí poslal so gólovej šance Rampáčka, Dubnický jeho blafák kryje!
6’
Propagačná strela Lukačoviča, Dubnický kryje.
6’
Na dlhší čas sa teraz usadili v pásme aj hostia, Müllerovi strelu zblokoval Mikéska. LG zostáva po zákroku Kučeru v pásme.
5’
A máme tu prvú gólovú šancu, mali ju domáci. Válek sa natlačil pred Dubnického, ale dorážať už obrana LG nedovolila.
4’
Prvé prerušenie v zápase pre ofsajd domácich.
2’
2’
Ako prvý zasahoval Dubnický, LG odpovedalo akciou, po ktorej obrana domácich odvrátila loptičku do bezpečia.
2’
BRANKÁR
1:00
Do bránky tímu LG Bratislava nastupuje hráč s číslom 41 Tomáš Dubnický
BRANKÁR
1:00
Do bránky tímu HBK Hokejmarket Skalica nastupuje hráč s číslom 33 Peter Kučera
Štátnu hymnu slovenskej republiky zaspievala členka ľudového súboru v kroji Kristína Hrazdilová. Skaličanom za túto aktivitu tlieskame. Rovnako veľký potlesk zožala aj samotná protagonistka.
Pripravení sú už aj arbitri. Rozhodovať budú Marek Kralovič a Štefan Hozák.
Zápas si nenechalo ujsť množstvo hokejbalových osobností, sú tu regionálne televízne štáby aj kamera RTVS. Nechýba ani náš štáb a stretnutie si nenechal ujsť ani reprezentačný tréner Mojmír Hojer.
Pätnásť minút pred začiatkom je na skalických tribúnach asi 400 ľudí, svoj tábor majú aj Bratislavčania. Na Záhorí panuje pekné letné počasie, svieti slnko, teplota je okolo 17 stupňov Celzia, pocitovo je však teplejšie.
Bratislavčania sa doteraz tešili z titulu sedemkrát, Skaličania majú vo vitríne dva poháre. V play off Hokejmarket zdolal v 1. kole Košice 3:0 na zápasy a rovnako aj Kometu Vrútky. LG v prvom kole zvíťazila nad obhajcom titulu Považskou Bystricou 3:1 a nad Nitrou 3:2.
V tomto zápase sa rozhodne o tom, kto získa titul. Stav série je nerozhodný 2:2 a dnes tak pôjde o všetko.
Vitajte pri textovom prenose z piateho rozhodujúceho zápasu, v ktorom Skalica privíta hráčov LG Bratislava.