Kanaďanky nás vyškolili

Slovenské hokejbalistky prehrali v pondelkovom zápase na MS vo švajčiarskom Vispe s Kanadou hladko 0:9.

Zverenky Mariána Hambálka nastúpia na ďalší zápas v utorok o 20.30 proti domácim Švajčiarkam.

SLOVENSKO - Kanada 0:9 (0:2, 0:5, 0:2)
Góly:
3. Guindonová (Berzinsová, Desmierová-Pelletierová), 13. Karpenková (Deanová), 23. Desmierová-Pelletierová, 20. Vigneauová Sargeantová (Upshallová), 26. Davisová (Karpenková, Keanová), 27. Judeová (Upshallová, Bannonová), 30. Upshallová (Bannonová, Vigneauová Sargeantová), 32. Keanová (Karpenková, Davisová), 45. Karpenková. Rozhodovali: Synková - Zedníková obe ČR), vylúčenia: 1:0, presilovky a oslabenia: 0:0.

SR: Pastorková-Rišová (27. Kubaniová) - S. Hambálková, Čilíková, Dzurinová, Turcsányiová, Štrbáková, Záborská, Martincová, Gaborčíková - Mandelíková, Taricsová, Ševčíková, Nilabovičová, Suráková, Džurňáková, Podoláková, L. Hambáková, Lopušanová, Čorňáková, Lacková, Lidskaiová, Vršková, Mateičková

Daniel Lipár, asistent trénera SR: "Prvá tretina nebola z nášho pohľadu zlá, ale dostali sme góly z dorážok. V kabíne sme si povedali ako to budeme hrať pred našou bránkou, ale v druhej tretine sme dostali dva rýchle góly a zosypalo sa to. Bola to pre nás škola pred ťažkými zápasmi. Nič sa nedeje, ideme ďalej."