Naše ženy v prvom zápase podľahli USA

Slovenské hokejbalistky odštartovali svetový šampionát vo švajčiarskom Vispe prehrou. V sobotnom zápase podľahli výberu USA 2:4, góly strelili Alexandra Čorňáková a Nela Lopušanová. Zverenky Mariána Hambálka nastúpia na ďalšie zápasy v nedeľu, o 9.00 ich čaká Veľká Británia a o 15.45 Spojené národy.

MS v hokejbale ženy:
USA - SLOVENSKO 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Góly:
8. Dobsonová (Murphyová, Levinová), 9. Lindeyová (Evangelousová), 16. Steadmanová (Levinová, Biagettiová), 27. Steadmanová - 8. Čorňáková (Záborská), 38. Lopušanová (Čorňáková)
    
SR: Kubaniová - S. Hambálková, Čilíková, Dzurinová, Turcsányiová, Štrbáková, Záborská, Martincová, Gaborčíková - Mandelíková, Taricsová, Ševčíková, Nilabovičová, Suráková, Džurňáková, Podoláková, L. Hambáková, Lopušanová, Čorňáková, Lacková, Lidskaiová, Vršková, Mateičková 

hlasy po zápase:
Marián Hambálek, tréner SR: "Zápas sa mi hodnotí ťažko. prvé dve tretiny sme nehrali to, čo chceme hrať. Na každom turnaji platíme v prvom zápase akúsi daň na neskúsenosť a mladosť. Dievčatám chvíľku trvalo, kým si zvykli. Nič sa nedeje, hoci sme nevykročili dobre. Verím, že to napravíme v ďalších zápasoch.

Alexandra Čorňáková, útočníčka SR, v zápase 1+1: "Veľa dievčat hralo na takejto úrovni po prvý raz. Trvalo nám, kým sme sa do toho dostali. Žiaľ, nezachytili sme najmä druhú tretinu. Dostali sme gól v oslabení, to sa nám nemôže stávať."