Mohol to byť jeho šampionát, stopli ho lekári

Marek Gajdoš je v súčasnosti jeden z najlepších hokejbalistov, akí behajú po našich ihriskách. V tejto chvíli sa mal pomaly baliť na MS do Švajčiarska, no namiesto toho ho budú čakať v úplne inom prostredí.

To, že sa so slovenským obrancom niečo deje, naznačovali uplynulé týždne. "Dva týždne dozadu sme mali cvičenie z práce. Nešiel som naň úplne zdravý. Doma som potom ochorel, nedoliečil sa. Teraz v sobotu som chcel ísť na zraz. Celý deň som sa cítil dobre, ale bolesti v noci niečo naznačovali. V pondelok (10. júna - pozn.) som absolvoval CT vyšetrenie a doktor mi povedal, že na MS môžem zabudnúť," zvestoval nám Marek nepríjemnú správu. 

"Lekár mi povedal, že nad MS ani nemám rozmýšľať. Po tréningu mi nebolo dobre, bol som zadýchaný a mám opuchnuté členky. Neboleli ma, ale ledva som obul tenisky. Tréningy predtým boli ok, len som sa necítil dobre, večer som mal kašeľ. Doktor mi volal, aby som netrénoval až kým nebudem mať výsledky CT. Na budúci pondelok ma čaká hospitalizácia, musia ma uspať a zistiť, čo mi tieto problémy spôsobuje. Mám nejaký zápal, musím sa dať do poriadku," dodal náš obranca.


Gajdoš už oznámil nepríjemnú správu trénerom a tí, hoci vedia, o akú stratu ide, svojho zverenca pochopiteľne podporili. "Ja sa dám do poriadku, len ma to veľmi štve. Je dávno po sezóne a teraz toto. Volal som s trénerom Rampáčkom, povedal mi, že zdravie je prvoradé a nejaké MS ma ešte snáď čakajú." 

Náš obranca už dostal mnoho podporných správ aj od spoluhráčov. "Kopec chalanov mi písalo a volalo, aby som sa dal dokopy. Šport je jedna vec, zdravie druhé. Celé MS budem na telefóne s chalanmi, budú mi chýbať a asi aj ja im. Budem im strašne držať palce. Keď som videl túto partiu a silu mužstva, nebojím sa, že ma niekto nenahradí. Podľa mňa to dotiahneme ďaleko," dodal na záver Marek.

My mu v našom mene i celého realizačného tímu SR želáme skoré uzdravenie a veríme, že čoskoro bude opäť medzi nami. Drž sa Gajdy!