SHbE U20: Považania túžia po titule, Botka: Ideme do finále s pokorou

V sobotu odštartuje finálová séria v SHbE U20. O titul sa pobijú MŠK Spišská Belá a HBC DT Považská Bystrica. Hrá sa na dve víťazstvá. My sme sa pred štartom finále porozprávali s aktérmi oboch tímov, tentoraz sme vyspovedali Dominika Botku z Považskej Bystrice.

V semifinále ste potrebovali na zdolanie Martina tri zápasy, aká to bola séria?
"Prvý zápas sme odohrali v Martine, kde sme bohužiaľ prehrali. Súper nás zaskočil svojou aktívnou hrou. Našu hru, na ktorú sme zvyknutí, kazil taktiež nevyhovujúci povrch hracej plochy. Pred domácimi zápasmi sme si povedali, že budeme aktívnejší, čo sme aj dodržali a čo sa odrazilo aj na výsledku semifinálovej série."

Ako vnímaš vášho finálového súpera?
"So Spišskou Belou sme sa vo finále stretli predminulý rok, no trofej skončila v rukách súpera. Pevne dúfam, že sa tentokrát športové šťastie prikloní na našu stranu. Do každého zápasu pôjdeme s odhodlaním vyhrať a zároveň s pokorou a rešpektom voči súperovi."

Váš súper zdolal v semifinále Vranov, teda lepšie postaveného súpera po základnej časti. Prekvapilo ťa to?
"S Vranovom som tento rok mal možnosť odohrať iba jeden zápas. Ťažko povedať, či ma to prekvapilo, alebo nie, ale Vranovu sa tento rok naozaj darilo. Z našich dvoch prehier v sezóne bola jedna práve s ním."

Aj vy máte v tíme hráčov, ktorí si zahrali mužskú extraligu, vrátane teba. Môžete z toho vo finále ťažiť?
"Ako prvé by som povedal veľké ďakujem za to, že sme dostali príležitosť vyskúšať si mužskú ligu. Našou veľkou oporou je náš brankár Matúš Zajac, ktorý nás podržal v každom jednom zápase. Máme jeden spoločný cieľ, za ktorým si ideme a bez kolektívneho ducha by sa nepresadili ani individuality. Každý jeden hráč v tíme hrá dôležitú úlohu."

Sériu začínate na pôde súpera, ako to vnímaš?
"No bude to pre nás hneď prvá veľká skúška. Sme odhodlaní dať do toho od začiatku všetko, aby zápas skončil v náš prospech, budeme bojovať do poslednej sekundy."

Váš tréner Martin Melicherčík je známy tým, že je veľmi ctižiadostivý a má na konte viacero úspechov. Naposledy ste však získali titul v tejto kategórii pred 4 rokmi, nepripomína vám to? 
"Jednoznačne nás motivuje. Robí pre nás maximum, venuje nám veľa času, robí všetko pre to, aby sme tento rok vyhrali zlato."

Rozpis finále
4.5.2024, sobota
10:00 MŠK Spišská Belá - HBC DT Považská Bystrica

11.5.2024, sobota
10:00 HBC DT Považská Bystrica - MŠK Spišská Belá

12.5. 2024, nedeľa / prípadné 3. stretnutia v sérii
10:00 HBC DT Považská Bystrica - MŠK Spišská Belá