Dubnický i Dékány zamotali trénerom hlavy

Na turnaj troch krajín nominovali tréneri brankárov Dubnického a Dékányho. Obaja sa predviedli vo výbornom svetle. My sme vyspovedali Dubnického, ktorý si odbil reprezentačnú premiéru.

Dubnický potešil trénerov a aj sám svoje výkony zhodnotil pozitívne: "Myslím si, že na to, že to bola moja premiéra to bolo celkom fajn."

Dôveru najskôr dostal v prvom zápase proti Česku, o deň neskôr si zachytal aj proti Švajčiarom. V prvom zápase sa cítil aj podľa vlastných slov lepšie: "Asi áno. Ten zápas bol v tempe, chytil som sa rýchlo a potom už to išlo jednoduchšie." 

K dobrým výkonom mu pomohla aj obrana, ktorá zblokovala množstvo striel, spoluprácu s ňou si pochvaľoval: "Snažil som sa im kričať, aby vedeli, čo sa im deje za chrbtom, aby vedeli rýchlo reagovať. Zblokovali veľa striel, toto si myslím, že fungovalo výborne. S obranou som veľmi spokojný." 

V zápase proti domácemu výberu predviedol "Dubák" aj zákrok turnaja, keď najskôr na dvakrát vyrazil loptičku pred seba a potom do tretice vytiahol vynikajúci semafor. "Myslím si, že zápasy proti Čechom boli omnoho kvalitnejšie aj z nášho pohľadu, než zápasy proti Švajčiarom. Ale to bolo určite prispôsobené aj hrou a kvalitou mužstiev. A k tomu zákroku, bolo to hlavne o šťastí. Český hráč bol blízko a nedokázal to zdvihnúť. Ja som tam nechal rukavicu."

Brankárov má v reprezentácii na starosti Stanislav Kubuš, ktorý s nimi preberal taktické veci aj na turnaji. "Komunikoval s nami, dával nám rady v zápase, na čo si dať pozor a také bežné veci."

Boj o miesta na MS bude ešte tuhý a tréner Rampáček sa netají tým, že medzi brankármi má asi najťažšiu voľbu. "Samozrejme, že chcem zabojovať, preto to hrám, aby som sa niekam dostal. Bude rozhodovať forma, aj klubová sezóna v play off. Máme nejakú štartovaciu čiaru a ako to dopadne, to uvidíme," uzavrel Dubnický.