V druhom zápase na turnaji v Plzni sme prehrali s Českom 3:4 po predĺžení.

SLOVENSKO - Česko 3:4 pp (0:1, 0:0, 3:2 - 0:1)
Góly:
35. Šatka (M. Gajdoš, Šulík), 39. Štefanka (Révaj), 43. Minárik (Révaj) 13. Zajíček (Macháček, Langr), 37. Čejka, 40. Čejka (Hrabár), 47. Bláha (Čejka)

zostava SR: Dubnický -  Sobol, I. Gajdoš, Salajka, Minárik, Šulík, M. Gajdoš, Cifranič, Jenčuš - Piják, Štefanka, Balga - Wachal, Revaj, Kolenčík - Martinusík, Korbáš, Šatka - Hryzák, Oravec, Teplický

Od úvodu sa hralo veľmi rýchlo, tvrdo, oba tímy ponúkli divákom špičkový hokejbal. V prvej tretine sa však na nie našu radosť presadil Čech Zajíček, keď nadvakrát prekonal Dubnického.

Slovenský brankár vytiahol v druhej tretine fantastický zákrok po strele Kudelu, keď bravúrnym semaforom roztlieskal aj hráčov Česka. Na opačnej strane mohol vyrovnať Marek Gajdoš, ale svoj samostatný nájazd nepremenil. V závere zápasu sa na ihrisku začalo iskriť, hru kúskovali časté fauly.

V treťom dejstve Slováci odohrali najlepšiu pasáž. Vyrovnanie viselo vo vzduchu, napokon sa to aj podarilo. Šatka unikol po pravej strane a Rechtorikovi nedal šancu – 1:1. Naša radosť však trvala len chvíľku, keď po situácii, kedy bola evidentne posunutá bránka, vrátil Čechom vedenie Čejka. Aj táto radosť trvala len chvíľku, pretože už onedlho sa v presilovke presadil Štefanka – 2:2. Momentum na našej strane sme žiaľ nedokázali využiť, už o pár chvíľ trafil presne opäť Čejka. Ani to nebolo všetko, pretože vzápätí napriahol Minárik a opäť bol stav  nerozhodný. Zápas napokon dospel až do predĺženia, v ňom napokon rozhodol najlepší hráč zápasu Čejka.

Ivan Káčer, asistent trénera SR: „Z môjho pohľadu to bol vyrovnaný zápas ktorý mal parametre majstrovstiev sveta. Chvíľu ťahali lepšie Česi, potom my, dostávali sme ich pod tlak, škoda nepremenených šancí. Nás podržal brankár Dubnický v oslabeniach, ale hrali sme celkovo veľmi obetavo. Trikrát sme sa dokázali dotiahnuť náskok súpera, to beriem veľmi pozitívne.“