Zmeny v tíme U23, Longauer chce hráčov motivovať

Okrem A-tímu Slovenska sa cez víkend v Žiline predstaví aj výber pod názvom U23. Povedie ho tréner Marián Longauer so svojím asistentom Stanislavom Libom.

Tento výber sa stretne v sobotu najskôr proti A-tímu SR, potom si zmeria sily s Čechmi. "Som rád, že môžem byť toho súčasťou a pomôcť hlavnému trénerovi A-mužstva. Milan Rampáček ma požiadal, aby som odkoučoval mužstvo. V podstate systém hry a útoky nechal na mňa, ale budeme robiť aj veci, ktoré by chcel vidieť. S tým nemám problém a opakujem, teším sa," uviedol Longauer.

Po zverejnení nominácie musel kormidelník výberu urobiť niektoré zmeny. Z pôvodnej vypadli Tomáš Kozák, Ľubomír Šándor, Igor a Žigmund Polákovci, Michal Bušovský a Oliver Vojčík. Pribudli Nikodém Šulík, Patrik Kromka a Matej Čulen. Tím doplnia v oboch zápasoch aj hráči áčka. "Chceme byť kvalitným protivníkom a chalanov budem motivovať, aby trénerovi ukázali, že aj keď nie sú v hlavnom výbere, tak patria do neho a nech sa pobijú o svoju pozíciu. Vo vzájomnom súboji môžu ukázať, že tam patria. Takže nebudeme si len tak vetrať dresy, aj keď budú hrať proti kamarátom a spoluhráčom. Od začiatku chceme hrať aktívne a chceme hrať celoplošne ako na MS v Liberci," dodal Longauer.

Jedna zmena nastala aj v A-tíme, práve z výberu U23 sa do neho posunul Eduard Jozef Pitoňák, ktorý nahradil zraneného Petroviča. 

Aktualizovaná nominácia A-tímu

BRANKÁRI:
Kučera Peter (HBK HOKEJMARKET Skalica), Buliš Peter (HBK PROTEF Považská Bystrica)

OBRANCOVIA:
Minárik Jozef (LG Bratislava), Zelenka Radovan, Salajka Michal, Sobol Milan (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), Revaj Ján, Gajdoš Marek, Gajdoš Ivan (všetci HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Tomečko Michal (HBK PROTEF Považská Bystrica), Kaščák Sebastián (HBC Svítkov Stars Pardubice/ČR)

ÚTOČNÍCI:
Lukačovič Martin, Martinusík Jaroslav, Holaza Michal (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), Korbáš Matúš, Hryzák Ivan, Straka Andrej, Piják Lukáš (všetci HBK PROTEF Považská Bystrica), Štefanka Tomáš, Kolenčík Martin (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Mitra Patrik (HBC Košice), Reľovský Dávid, Eduard Jozef Pitoňák (obaja HK IMS-East Popradskí Piráti), Šatka Ján (ŠK 98 Pruské)

Aktualizovaná nominácia tímu U23

BRANKÁRI:
Borovský Marek (HBC Košice), Dubnický Tomáš (Leaders Ružinov)

OBRANCOVIA:
Rábek Dávid (HBK HOKEJMARKET Skalica), Belák Adam (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Šulík Nikodém, Kundľa Denis, Kromka Patrik (HK IMS-East Popradskí Piráti), Martinka Sebastián (HBK PROTEF Považská Bystrica), Cifranič Matúš (HMHK Vranov nad Topľou)

ÚTOČNÍCI:
Pobuda Marek, Čulen Matej (obaja HBK HOKEJMARKET Skalica), Balga Róbert (HBK PROTEF Považská Bystrica), Takáč Jakub, Sadloň Lukáš, Badalov Christián (všetci LG Bratislava), Wachal Juraj, Gubo Filip (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Čirč Richard, Longauer Gerhard (obaja HBC Košice), Dudurič Jozef (Leaders Ružinov)

PROGRAM:
sobota 9. decembra
10.00 SLOVENSKO – SLOVENSKO U23
14.00 hod. SLOVENSKO U23 – ČESKO
18.00 hod. ČESKO - SLOVENSKO
nedeľa 10. decembra
10.30 hod. SLOVENSKO – ČESKO

Oba zápasy A-tímu proti Česku môžete sledovať na našom youtube kanáli.