Skvelá sezóna môže mladému talentu priniesť až tri vrcholy

Ján Šatka patrí nesporne medzi vychádzajúce talenty slovenského hokejbalu. Tento rok má 18-ročný útočník Pruského hektickú sezónu, keďže okrem klubu si zahral aj na MS za výbery do 18 a 20 rokov a tento týždeň dostal pozvánku aj do A-tímu. Predstaví sa tak premiérovo aj v najcennejšom drese.

Málokomu sa podarí hrať jeden rok v drese SR18, 20 a aj mužov. Ako to vnímaš?
"Všetko sú to pre mňa nové skúsenosti. Odohral som svoje prvé majstrovstvá sveta, dokonca až v dvoch kategóriách a prednedávnom prišla šanca už aj medzi mužmi, ktorú som teda čakal najmenej. Veľmi ma teší záujem od trénerov, ale snažím sa byť stále pri zemi, aj keď mám momentálne vydarené obdobie."

V Pruskom neprežívate ľahké časy, neberie ti to tak trochu chuť do hokejbalu?
"Nie sme nadšení z momentálnej situácie a všetci by sme boli radšej na opačnom konci tabuľky, ale žiaľ, aj to je šport. Avšak dostávam veľa priestoru vo všetkých herných situáciách, čo je pre môj rast určite pozitívne."

Ako hodnotíš reprezentačný zraz v Žiline? Čo sa ti páčilo, ako na teba zapôsobili spoluhráči a tréneri?
"Zraz hodnotím veľmi pozitívne. Mohol som sa konfrontovať s tými najlepšími hráčmi zo Slovenska, čo ma posúva vpred. Chalani sa ma snažili zobrať medzi seba, prípadne keď som potreboval s niečím poradiť, tak mi ochotne pomohli. S trénerom Rampáčkom som sa tiež bavil o veciach, ktoré potrebujem zlepšiť a dokonca som mal možnosť si s ním zahrať v jednom útoku v tréningovom zápase."

Čakal si pozvánku aj na dvojzápas proti ČR?
"S hlavným trénerom sme sa bavili, že by ma chcel vidieť aj na tomto dvojzápase, takže som vedel, že ak sa nič nestane, tak by som mal zúčastniť aj týchto zápasov, na ktoré sa veľmi teším."

Na MS U20 si sa nechal hlúpo vylúčiť, dostal si stopku na dôležité zápasy. Posunula ťa aj táto vec niekam k lepšiemu?
"Áno, žiaľ prišlo ku skratu z mojej strany hneď v prvom zápase, ktorý možno pramenil z prehnanej motivácie. Bavil som sa o tom aj s trénermi aj spoluhráčmi a do budúcna viem, že sa takémuto správaniu musím vyvarovať."

Čo čakáš od zápas s Čechmi a U23?
"Sme v príprave na majstrovstvá sveta, čiže tréneri budú sledovať, ako sme schopní plniť systém, ktorý od nás vyžadujú. Zároveň sa chceme všetci ukázať v dobrom svetle, takže verím, že odohráme kvalitné zápasy s výsledkom v náš prospech."

Blíži sa zimná prestávka, ako sa budeš pripravovať do štartu jarnej časti?
"Zatiaľ sme sa nebavili, ako bude u nás v Pruskom prebiehať zimná príprava, ale ja plánujem trénovať individuálne. Či už v posilňovni, alebo beh. Minulý rok som hrával cez zimnú prestávku aj florbal v Dubnici, takže chcel by som v tom pokračovať aj tento rok, čo mi pomôže k udržaniu sa v kondícii."

Pred jej začiatkom čaká reprezentáciu ešte turnaj v Plzni, máš taký osobný cieľ dostať sa aj tam?
"Nechcem zatiaľ nejako predbiehať dopredu a momentálne sa snažím sústrediť na dvojzápas v decembri. Budem sa snažiť podať čo najlepší výkon a ak zaujmem trénerov tak verím, že šancu ešte dostanem."