Amrich si bude momenty po zisku titulu pamätať do konca života

Hokejbalisti Nitry oslávili titul v SHbE U20 zaslúžene, no predsa len prekvapivo. Trofej totiž uchmatli favoritovi, ktorý dával tón v lige v celej základnej časti.

Považská Bystrica prehrala v sezóne len dva zápasy, no vo finále neuspela ani raz. Nitra sa preto po zásluhe tešila z trofeje. "Sú to úžasné momenty. Považská Bystrica je kvalitný súper, jej hráčov poznám aj osobne, s niektorými som si zahral vo výbere do 18 rokov. Dôležitý krok bol vyhrať v Považskej Bystrici, no po prvej tretine sme prehrávali 0:3. Tréner Ivan Káčer nám povedal, že nič nie je stratené a začali sme hrať to, v čom sme silní. Teda hrali sme jeden za druhého a preto sme zápas zvládli otočiť na 4:3. Druhý zápas sme hrali u nás a každý jeden mal v hlave, že to ideme ukončiť a titul chcem vyhrať doma. To sa nám aj napokon podarilo," povedal útočník Rytierov Lukáš Amrich.

Rytieri zvládli ťažkú úlohu, Amrich dodal, že k titulu doviedli jeho mužstvo aj diváci: "Boli to momenty, ktoré si budem pamätať do konca života. Oba zápasy boli vyrovnané a hrali sa štýlom "každý chvíľku ťahá pílku". Každý súboj sa dohrával, nedarovali sme si ani kus plochy a oba tímy chceli vyhrať. Atmosféra bola skvelá aj v Považskej a ešte lepšia v Nitre, za čo sa chcem poďakovať našim skvelým fanúšikom. Najväčšia vďaka patrí nášmu trénerovi Káčerovi, ktorý nás vedel namotivovať vďaka svojim skúsenostiam, ktoré má nielen ako tréner, ale aj ako hráč. Takže ešte raz, ďakujeme trenko."

Kurióznym spôsobom vstúpila Nitra do semifinále play off. Prvý domáci zápas proti Spišskej Belej prehrala, na východe republiky jej prehru však vrátila. Obe mužstvá si však museli druhý zápas zopakovať, keďže oba realizačné tímy pochybili a v každom tíme hral jeden hráč neoprávnene. Opakovaný duel však Káčerovi zverenci zvládli a doma potvrdili postup do finále. "Boli sme z toho sklamaní, keďže v tom zápase v Belej sme viditeľne dominovali. Tréner nás motivoval a povedal, že keď predvedieme rovnaký výkon, tak sa nie je čoho báť. Spišská Belá má pár jednotlivcov, ktorí vynikajú. Ale my sme hrali ako tím a o tom je tento šport. A preto sme dokázali zdolať Spišskú Belú trikrát za sebou," dodal Amrich.

V klube pod Zoborom je zasa hokejbalový boom. Po tom, čo v rokoch 2011 až 2015 získali Rytieri päť titulov v extralige mužov, sa v klube začali nielen hlavnej kategórii, ale aj mládeži. Funguje tam aj mestská liga a začína to prinášať ovocie. "Hokejbal je v Nitre rozvinutý asi tak, ako nikdy nebol. Tým myslím mládež, my ako hráči sa nemôžme porovnávať s tými, ktorí tu boli pri piatich tituloch. Ale dnes je v Nitre jedna z najlepších mládeži na Slovensku. Kapitán mužstva Patrik Príbela a manažér mládeže Peter Príbela a aj ja, si momentálne robíme trénerský kurz. Keď to bude takto pokračovať, tak bude dostatok hráčov na dosiahnutie veľkých výsledkov," zdôraznil mladý útočník.

Z juniorského tímu si viacerí hráči vyskúšali už aj atmosféru v A-tíme, okrem Amricha aj Gugh, Tulajev, Príbela a ďalší. "Sú to veľké skúsenosti, mužský hokejbal je fyzicky aj kondične náročnejší. Myslím si, že najväčšie skúsenosti sme získali na turnaji Pilsen cup v Plzni, kde boli kvalitní súperi z Česka aj Švajčiarska. Dúfam, že aj v ďalšej sezóne dostaneme príležitosť zahrať si mužský hokejbal.
Chcem poďakovať trénerovi Naušovi, že nám dal príležitosť získať takéto cenné skúsenosti,"
povedal Amrich.

A aké ciele ešte má útočník Nitry v budúcnosti? "Určite by som chcel vyhrať ešte titul v juniorskej súťaži, keďže aj pre väčšinu chalanov bude nasledujúca sezóna posledná. Myslím si, že toto bude cieľ pre viacerých z nás. Po juniorke by som sa chcel uchytiť v A-tíme a stať sa platným hráčom v ich zostave a rekreačne sa venovať zápasom vo formáte 3+1, ktorý u nás v Nitre funguje. Ak sa mi to nepodarí v hokejbale, tak by som chcel časom skúsiť bojové športy."

Záverečným vyhlásením nás Amrich mierne šokoval, preto sme toto jeho želanie chceli rozviť. Bojové športy sú na Slovensku síce populárne, ale skočiť do nich z kolektívneho športu je netypické. Je teda Amrich bojovníkom aj na ihrisku? "Máme v tíme hráčov, ktorí sú fyzicky zdatnejší ako ja, ale keď si treba zastať spoluhráčov, tak s tým nemám problém. Ale ja keď sa s mojou výškou a váhou do niekoho idem pustiť, tak to vyzerá docela vtipne," dodal na záver s úsmevom.