Vranovčania zastavili gilotínu, všetko majú vo svojich rukách

Boj o play off sa dramaticky posunul a pred poslednými dvoma kolami základnej časti nie je nič jasné. Všetko môže vyriešiť už sobota, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa o postupujúcich rozhodne až o týždeň.

Vranov sa v sobotu v priamom súboji stretol s LED.sk Bratislava. Prvý vzájomný zápas zvládli lepšie Bratislavčania, keď zvíťazili 4:3 po nájazdoch. "Vedeli sme, že oba tímy si budú pripúšťať dôležitosť zápasu a že si budeme obaja strážiť stredné pásmo. Ale povedali sme si, že až po zápase vyhodnotíme, či sme urobili dobrú robotu, alebo naopak," povedal nám obranca HMHK Matúš Cifranič.

Napokon to domáci zvládli. Vranov prehrával 0:1 i 1:3, ale dokázal vyrovnať a v predĺžení napokon po Cifraničovej strele doklepol Oščipovský loptičku za brankára Bziňáka. "Vedeli sme, že šanca na reparát už nebude a ak to nezvládneme, sezóna pre nás pravdepodobne končí. Stále sme sa tlačili do brány, robili sme veci, ktoré sme si dohodli. Musím vyzdvihnúť výkon brankára súpera, a ak k tomu pripočítam veľké množstvo tyčiek, ktoré sme dali, tak zápas sa mohol vyvíjať úplne inak. Paradoxne sme nepremenili gólové strely, ale potiahli nás menej nenápadné. V závere sme to mohli dokonca strhnúť do víťazstva, aby to bolo za tri body," konštatoval obranca Vranova.

Mladý tím okolo trénera Maroša Hrica tak zvládol kľúčový zápas a do kabíny vďaka tomu privial svieži vietor: "Je to motivácia do ďalších zápasov, že keď vieme aký máme cieľ a ideme celých 45, alebo 50 minút, tak k nemu vieme prísť. Aj keď sa nedarí celý zápas, netreba prestať hrať. Musíme mať poriadok v hlave a potom vieme niečo robiť aj s nepriaznivo sa vyvíjajúcim zápasom."

Vranovčania vytiahli proti LED.sk aj posily. V extralige sa po dlhšom čase objavil Kostyšák, na hosťovanie získali bývalého mládežníckeho reprezentanta Christiána Bednarčíka, ktorý sa blysol dvoma gólmi. "Stále je cieľ klubu, aby hrali odchovanci, ale v ťažkých časoch si treba pomôcť. A preto prišli hráči, z ktorých nám jeden veľmi pomohol a ukázal, že ho môžeme nazvať lídrom. To čo predvádzal, nám veľmi pomohlo, keďže nás na jar trápi koncovka," povedal Cifranič.  

V nedeľu hrali Vranovčania so Skalicou, no v tomto zápase to bola jasné záležitosť hostí, ktorí triumfovali 6:0. "Zápas s LED.sk nám zobral veľa fyzických aj psychických síl. Takže sme nastúpili s ´polepenou´ obranou, viacerí hráči mali drobné zranenia. Ale dovolím si tvrdiť bez ohľadu na kvalitu Skalice, že ak by sme nastúpili tak ako v sobotu, mohli by sme pomýšľať na zaujímavý výsledok," myslí si obranca.

Situácia v tabuľke hovorí nasledovne. O priečke na 8. a 9. mieste rozhodne počet bodov, no tých môžu mať Vranovčania aj Bratislavčania po 22. kolách rovnako. HMHK má však pred sebou dva zápasy, zatiaľ čo LED.sk jeden. Vranov privíta doma Spišskú Belú a cestuje do Popradu, Leaders ide v 22. kole do Vrútok. Vzájomné zápasy majú obaja navlas rovnaké, v tom prípade rozhodne celkové skóre. A to hrá v prospech LED.sk. "Všetci vedia, v akej sme situácii, všetci vedia, v akej situácii je LED.sk a všetci vedia, kto s kým hrá. Môžeme sa spoliehať na pomoc Vrútok, alebo si to vezmeme sami. Ale my sa pozeráme len na prvý krok, a ten je zdolať Spišskú Belú. A v poslednom kole to je len na nás. Teda je v našich rukách, či si play off zahráme, alebo nie," uzavrel Cifranič. 

FOTO: Juliána Cmarová