Rampáček po prvom zraze: Mám dobrý pocit

Nový tréner slovenskej reprezentácie má za sebou prvý zraz.

Reprezentácia sa stretla ešte v polovici decembra v Trnave, kde si rozbalila stan počas jednodňového sústredenia. "Som milo prekvapený. Ihrisko bolo veľké a tréningy boli vo vysokom tempe. Bolo toho veľa a všetci to zvládli. Nikto nezaostával, nikto sa na nič nesťažoval,"  zhodnotil zraz reprezentačný tréner. 

Na zraze sa objavilo niekoľko nových tvárí, Rampáček k nim uviedol: "Bolo to fajn. Aj keď od niektorých by som čakal ešte trocha viac. Ale to si povieme osobne. Ale niektorí ma milo prekvapili a toto im dáva nejakú istotu na ďalší zraz." 

Nováčikovia si tak vyskúšali, kde musia zabrať, aby si vypýtali ďalšiu miestenku. "Nakoľko to bolo veľké ihrisko, nechceli sme chalanom ukázať, že na to niekto nemá, ale také ihrisko bude aj na MS vo Vispe a chceli sme, aby každý videl, kde zaostáva a na čom bude musieť popracovať," zdôraznil tréner.

Cieľom sústredenia bolo najmä zžiť sa s novým prostredím i realizačným tímom. "Kondičné veci sme neriešili, lebo to bol prvý zraz. Chceli sme hráčom iba ukázať, o čom to asi bude. Kondičný tréning máme v pláne na prvom zraze v roku 2023, kde sa budeme venovať aj tomuto."

Ďalší zraz by sa mal uskutočniť vo februári, tesne pred štartom jarnej časti extraligy. "Mal by byť 25. februára. Chceme na ňom vyskúšať druhú polovicu hráčov, až dve tretiny vymeníme. Potom už bude liga a play off, tam to nechceme tlačiť, ale neskôr už áno. Chceme ísť na turnaj do Plzne, aby sme videli chalanov zápasovom zaťažení, ale chceli by sme odohrať aj nejaké zápasy proti extraligistom," prezradil Rampáček.

Spolu so svojim asistentom Ivanom Káčerom si zatiaľ pochvaľuje spoluprácu, ďalší asistent Patrik Svitana ešte s tímom nebol. "Pinčimu sme dali voľno, lebo vieme, že má povinnosti, ale potom na ďalší zraz s ním počítame. S Ivanom máme rovnaké názory, rozumieme si, myslím si, že toto by nám malo výborne fungovať," uzavrel Rampáček.