Šalka sa po trpkej prehre nevyhováral: Domáci excelovali

S trénerom LG Bratislava Jaroslavom Šalkom sme sa obzreli za vystúpením jeho tímu v zápase o ČS Superpohár.

Skúsený tréner bol po prehre 0:8 sklamaný, ale zápas zhodnotil veľmi triezvo: "Z našej strany ani nie je čo hodnotiť, lebo zápas sme odohrali asi najhoršie, ako sa dalo. Zaostávali sme vo všetkých činnostiach. Zle sme bránili, dopredu sme nehrali vôbec. V prvej tretine hral s nami súper bago v našej obrannej zóne. Dali nám tri góly a zápas bol v podstate rozhodnutý. Súper bol úplne nad naše sily, my sme zápas vôbec nezvládli. Boli sme zle pripravení, nevedeli sme, čo nás čaká.  Možno sme aj nedocenili českého majstra. Ale ten nám ukázal, prečo bol päťkrát po sebe majster českej republiky a že to nebola náhoda. Ukázal nám aj to, ktorým smerom sa uberá hokejbal. My sme trochu zaspali v čase, tento zápas to potvrdil Kert nám ukázal, kam sa posunul hokejbal."

Na škodu je najmä fakt, že hráči slovenského majstra  sa ani raz strelecky nepresadili. "Je jasné, že po takomto výsledku som nahnevaný. Ak by sme prehrali 2:5, nepoviem ani slovo. Ale 0:8 je veľa. Ale beriem to tak, že sa z toho musíme poučiť a musíme niečo v našom hernom štýle zmeniť. Hokejbal sa posunul inde, ani sme si to možno neuvedomili a ušlo nám niečo pomedzi prsty.," dodal Šalka.

Kormidelník LG sa nevyhováral ani na povrch, keďže Kert hrá na rozdiel od LG svoje domáce zápasy na plaste. "Naši hráči si trochu viac kontrolovali nohy na šmykľavom teréne a nevenovali sa niekedy úplne hre. A to bolo rozdielové. Obuv sme mali správnu, ale problém bol v tom, že oni hrali a my sme najskôr kontrolovali plochu a postavenie hráčov a to, či sa šmýka, alebo nie. Báli sme sa ísť do súbojov, v každom sme boli neskoršie. Ja si nepamätám, že by some v prvej tretine vyhrali súboj. V prvej tretine sme vystrelili na bránku až v štrnástej minúte. To je strašne málo. V druhej tretine sa to zlepšilo, tam sme mali 15 striel, ale naša efektivita bola žalostná. A naopak, domáci excelovali. Pražania viac chceli a bolo to iba o nich. My ako keby sme ani neprišli. Súper dominoval vo všetkých činnostiach. Nebola činnosť, v ktorej by sme sa Kertu aspoň vyrovnali."

O príčinách prehry mohli hráči diskutovať na pozápasovej večeri a potom aj v uliciach mesta. Šalka verí, že vďaka voľnejšiemu režimu sa prehra strávila nielen ľahšie, ale aj efektívnejšie. "Som rád, že sme v Prahe zostali ešte jednu noc navyše. Je to pre hráčov odmena, nie len za titul, ale celkovo za tie roky. Keď ideme v rámci ligy na východ, nikdy si nemôžeme dovoliť vyraziť si, alebo dať hráčom benevolentnejší režim. Teraz sme to nastavili tak, že po zápase sme mali voľnú zábavu, aby sme sa viac stmelili pred ligovými zápasmi. Verím, že sme si to vyrozprávali, vzali si z toho ponaučenie a že to bude dobré."