Andrea Pastorková-RIšová skončila na vrchole, okrem bronzu ju hreje aj individuálna cena

Hovorí sa, že športovec by mal skončiť kariéru na vrchole. Slovenská brankárka Andrea Pastorková-RIšová túto nepísanú tradíciu dodržala.

Skúsená brankárka predvádzala na MS v hokejbale skvelé výkony a odmenou jej bola cena pre najlepšiu hráčku na jej poste. Výrazne prispela k zisku bronzu slovenských dievčat, ktoré v zápase o 3. miesto zdolali Američanky 2:0.  "Baby makali. Vraveli sme si, že musíme hrať aktívne a nesmieme Američanky nechať hrať. Inak by to dopadlo zle. Ale dievčatá hrali to, čo tréner povedal. Mám veľkú radosť a tým, že to bol môj posledný zápas v kariére, je ešte väčšia. Medaila je skvelý úspech," povedala Pastroková-RIšová.

S odstupom času ju však mrzí, že si s dievčatami nezahrala o zlato. V semifinále podľahli Slovenky 2:3 Kanaďankám. "Stále sa dá hrať o viac. Ja teraz viem, že sme mali hrať finále. Ale nevadí, aj bronz je dobrý."

Čo však nevyšlo teraz, to môže vyjsť neskôr. keďže  tím slovenských hokejbalistiek má vzhľadom ku svojmu vekovému priemeru obrovský potenciál. "Je to dobrý krok. Kvitujem trénerom, že na tomto pracovali päť rokov, aktívne tri. Verím, že tieto dievčatá dosiahnu ešte väčšie úspechy," dodala brankárka.