Slovenky otočili proti USA, rozhodla 14-ročná Lopušanová

Slovenské hokejbalistky si pripísali prvý triumf na MS v Kanade.

SLOVENSKO - USA 4:3 pp a sn (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly:
22. Dobošová (Nemčeková), 27. Klimantová (Šimnová, Čorňáková), 29. Nemčeková (Dobošová), rozh. nájazd Lopušanová - 9. Hughsonová (Levinová, Murphyová), 13. Fradeová (Levinová), 37. Kilroyová (Reddintonová). Rozhodovali: McLeanová (Kan.) a Synková (ČR), vylúčené: 4:0, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

zostava Slovenska:
Dzurillová - Klimantová, Vršková, Nemčeková, Cagáňová, Martincová, Huňadyová, Čorňáková, Šulíková, Štrbáková, Randová, Dobošová, Hájniková, Záborská, Dzurinová, Šimnová, Záňová, Paľová, Gaborčíková, Leskovjanská, Halušková, Lopušanová

Slovenky prehrávali v zápase už 0:2 po dvoch góloch v oslabení, ale v druhej tretine zlepšili pohyb a otočili skóre na 3:2. Američanky síce vyrovnali v 37. minúte, ale duel napokon rozhodla iba 14-ročná Nela Lopušanová. Nádherným blafákom vymiešala brankárku a zabezpečila Slovenkám prvý triumf na turnaji.