Za 26 dní nalietala a najazdila 20-tisíc km, aby si zahrala na dvoch MS

Nina Štrbáková reprezentovala Slovensko na MS v hokeji do 18 rokov od 25. mája do 15. Júna, hneď po skončení šampionátu odletela aj na hokejbalový šampionát.

O tom, že sa dostala do nominácie na MS v hokeji sa dozvedela dva týždne pred odchodom. Že pôjde na MS v hokejbale vedela skôr. „V prvom rade  mi napadlo ako to stihnem. Boli dve možnosti, prvá, že pôjdem z Ameriky rovno do Kanady. Ale to padlo, pretože som sa musela vrátiť s babami na Slovensko. Takže som musela riešiť druhú možnosť. A tu sa to skomplikovalo, pretože hokejbalistky išli do Montrealu už 15. júna a to 15 minút po našom prílete z USA,“ vysvetlila Štrbáková.

Záchrana však prišla vďaka mužskej reprezentácii. „Vymenila som sa s jedným z trénerom mužskej reprezentácie Majom Gregoríkom. On išiel s našimi babami namiesto mňa ja som naopak odletela namiesto neho s mužmi o štyri dni neskôr. Takže vďaka tomu, že obe reprezentácie mali iný termín odletov, som to napokon stihla,“ dodala 18-ročná hráčka.

Napokon všetko dobre dopadlo, ale prvý pohľad na vec zasiahol mladú reprezentantku aj emočne vypätejšie: „Priznám sa, aj som si poplakala. Chcela som ísť na obe MS bez stresu. Riešila som všetko možné, aby som stihla obe akcie, napokon to dopadlo takto a prišla veľká úľava. Som rada, pretože hokej aj hokejbal milujem.“

Vybaviť všetko ku zdarnému koncu pomohol svojej zverenke aj tréner Hambálek. Ten spolu s výpravou odletel do dejiska MS skôr o štyri dni, aby hráčky pripravil na podmienky, a aby si aj pozreli viacero atrakcií. Cez MS totiž čaká Slovákov  počas 7 dní 7 zápasov. „Som rada, že som mohla ísť, takže ani som nepremýšľala nad tým, že som nešla s babami. Samozrejme, že by som bola rada, ale pre mňa bolo dôležité, že som vôbec mohla stihnúť odlet, takže ma to až tak nemrzí.“

Talentovaná hokejbalistka je držiteľkou rekordu v ženskej reprezentácii, na MS v Košiciach pred tromi rokmi obliekla dres SR vo veku 15 rokov a 75 dní. Bola tak najmladšou hráčkou, aká kedy obliekla národný dres. O tento rekord však príde. V kádri pre MS je totiž 14-ročná Nela Lopušanová. „Rekordy sú na to, aby sa prekonávali. Ja som rada, že ma hneď na ďalších MS niekto prekoná. Nela je veľmi talentovaná a ja sa teším, že máme v takom mladom veku hráčky, ktoré majú výkonnosť a talent na to, aby boli v reprezentácii,“ uzavrela Štrbáková.