Výťažok z Mamut Cupu poputuje na charitu, návštevníkov čaká bohatá autogramiáda

Cez víkend sa v Devínskej Novej Vsi uskutoční veľký hokejbalový sviatok.

Hrať sa bude o tituly na Mamut Cupe v najmenšej kategórii U8 a v  kategórii U12. Okrem samotných zápasov však čaká na hráčov a najmä na divákov skvelý hudobný program. Predstavia sa hudobní hostia Jan Bendig, Majself, Thia Vittek, Kristína Tran a ďalší. 

Okrem nich navštívi podujatie veľa ďalších známych osobností zo sveta športu. Turnaj sa koná pod záštitou Matúša Valla, primátora hlavného mesta Bratislavy. Turnaj spestrí aj exhibičný zápas. " Bude to zápas detí z detského domova v Bernolákove, ktoré si zahrajú s osobnosťami ako Majself, Róbert Vittek, či Martin Fehérváry. Hrať budú aj starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Dárius Krajčír, jeho kolega z Petržalky Ján Hrčka a z Dúbravky Martin Zaťovič. Všetci budú aj súčasťou autogramiády," povedal nám riaditeľ organizačného výboru Marek Kralovič.

V Devínskej sa Mamut Cup nekoná po prvý raz. Tímy z celého Slovenska sem chodia radi, pretože okrem skvelých zápasov je o nich postarané aj mimo ihriska. "Pitný režim a nejaká sladkosť po zub je už naša tradícia. Na tomto mieste chcem poďakovať sponzorom, ktorí išli do toho s nami. Ešte raz veľká vďaka," dodal organizátor.

Sponzorov sa našlo dosť a určite aj preto, lebo podporili dobrú vec. "Bude s nami aj riaditeľ organizácie Úsmev ako dar. Práve oni sa postarajú o tombolu, vyrobili tričká i hrnčeky. Výťažok  z celého turnaja ide práve na konto tejto organizácie," dodal Kralovič.

Celý program začína už ráno, no to hlavné príde na rad popoludní. Vyhodnotenie turnaja U8 sa uskutoční večer, v nedeľu sa uzavrú boje aj v kategórii U12.