Od pondelka prísnejšie, liga sa minimálne aspoň v jeseni zrejme nedohrá

Vláda schválila nový COVID automat a prísnejšie opatrenia.

Amatérske športové súťaže by podľa konzília mali byť v režime očkovaný, prekonaný. V režime OTP by bol len profesionálny šport. My sme preto zisťovali, ako sú na tom extraligové mužstvá so zaočkovanosťou a či by boli schopné a ochotné pokračovať, resp. dohrať súťaž. Prinášame vám vyjadrenia zástupcov jednotlivých klubov.

MŠK Spišská Belá - Neviem to presne na percentná ale nie sme schopní dohrať súťaž. Už sme to rozoberali a počítali.

HMHK Vranov nad Topľou - My máme na každý zápas pripravených 22 hráčov a dvoch brankárov. Nemáme zaočkovaných asi 4-5 hráčov zo 40. Takže odpoveď na to, či môžeme dohrať súťaž, je áno.

Nitrianski Rytieri - My nebudeme schopní dohrať súťaž, zaočkovaných je asi 80 percent mužstva.

LG Bratislava -My máme dosť hráčov ktorí sú zaočkovaní, v tomto problém nemáme, ale nemáme všetkých a bolo by to preto nefér a neboli by sme ochotní pokračovať.

Kometa Vrútky - U nás to vôbec nie je dobré, zaočkovanosť sa pohybuje okolo 50 percent. Je to málo a preto nevidíme ružovo za takýchto podmienok pokračovať v súťaži.

Leaders Bratislava - Nejako by sme to asi dohrali, ale urobilo by nám to problém. Sme zaočkovaní zhruba z troch štvrtín.

ŠK 98 Pruské - My máme zaočkovaných asi ¾  hráčov, ale niektorí z nich sú zranení a preto to momentálne nevyzerá s nami ružovo.

HBC Košice - My máme zaočkované takmer komplet mužstvo okrem jedného. Takže my nemáme problémy dohrať. Dokonca je zaočkovaný aj celý realizačný tím.

Lion Svidník - So zaočkovanosťou to u nás nie je ideálne, ale máme niekoľko hráčov, ktorí prekonali Covid. Avšak za týchto okolností by sme to neutiahli.

Popradskí Piráti - My máme zaočkovaných približne 60 percent hráčov a v tom prípade by sme pravdepodobne ďalej nepokračovali.  

HBK Skalica - My sme ochotní dohrať, vedeli by sme postaviť mužstvo na každý zápas. Zaočkovanosť sa u nás pohybuje na úrovni 70 až 80 percent.

PROTEF Považská Bystrica - O každom hráčovi informácie nemám, nakoľko doteraz najprísnejší režim aký sme museli absolvovať bol OTP a tým pádom som túto informáciu nepotreboval. Všade, kde bolo potrebné sa preukázať, tak to si robili hráči individuálne bez našej asistencie. O tom kto je resp. nie je zaočkovaný, či sa očkovať pôjde, alebo nepôjde, viem iba pri reprezentantoch a zopár ďalších hráčoch. Čo sa týka dohratia súťaže s iba očkovanými hráčmi, v tomto čase sa na základe vyššie spomenutého neviem vyjadriť. Každopádne nebudeme na nikoho naliehať, aby sa dal očkovať, pokiaľ o tom nie je rozhodnutý sám zo svojej vôle. Je to každého slobodné rozhodnutie a nebudeme si deliť partiu v kabíne kvôli opatreniam. V konečnom dôsledku tak či tak budeme akceptovať rozhodnutie tímov a riadiaceho orgánu súťaže.